Hyperloop Transportation Technologies bude mít výzkumné středisko v Toulouse

Hyperloop Transportation Technologies bude mít výzkumné středisko v Toulouse
, , aktualita
Hyperloop Transportation Technologies hodlá otevřít nové zařízení ve francouzském městě Toulouse. Ve Francii tak bude společnost pokračovat ve vývoji Hyperloopu a technologií, které s ním souvisí.
K oblíbeným
reklama
I když projekt Hyperloop původně vymyslel Elon Musk, americký podnikatel a majitel společností Tesla a SpaceX, nerealizuje ho on sám. Přenést vizi do skutečnosti se v současné době snaží především dvě soukromé společnosti, které si navzájem konkurují. Jedná se o Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Právě HTT se nyní hodlá usídlit ve francouzském městě Toulouse.

Hyperloop Transportation Technologies v současné době stále zaostává za svým konkurentem Hyperloop One. Hyperloop One už například provedlo i první veřejné testy. HTT zatím jen zveřejnilo návrhy na vzhled transportních kabin Hyperloopu zevnitř, žádné činy zatím nejsou vidět.

Toulouse je podle všeho pro Hyperloop Transportation Technologies tím správným místem pro rozvoj. Společnost bude mít k dispozici více než 3000 metrů čtverečních, aby mohla provádět výzkum a vývoj nových technologií a následně je i testovat. Bibop Gresta z HTT prohlásil, že nové centrum v Toulouse pomůže společnosti vyvíjet i letecké technologie, protože dané město je srdcem evropského leteckého průmyslu.

Společnost HTT zároveň prohlásila, že francouzské město poskytuje budovy ještě společně s určitými venkovními pozemky, na kterých se budou dát provádět experimenty, což se společnosti velmi hodí. Místní vláda poskytla HTT Francazal Airport, které by se brzy mělo proměnit v "inovační park".

Hyperloop Transportation Technologies zaměřilo svou pozornost především na evropská města. Zatímco Hyperloop One plánuje například spojení Evropy s Asií, HTT pomýšlí na trasu, která povede přes Vídeň, Bratislavu a Budapešť. Je tak možné, že si nakonec konkurenti rozdělí své pole působnosti a nebudou si navzájem brát zakázky.

Společnost HTT by samozřejmě chtěla začít realizovat své plány s Hyperloopem co nejdřív. Zatím však není jisté, kdy kapsle s Hyperloopem budou schopné reálně přepravovat náklad či pasažéry. HTT zatím jen plánuje velmi brzký vývoj prototypů Hyperloopu, aby mohly začít patřičné testy. Mnoho lidí vidí Hyperloop jako transport budoucnosti, hlavní výhodou tohoto přepravního systému bude především krátký čas trvání cesty.

Zdroje: engadget.com, thetechportal.com
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář