Hyperloop Transportation Technologies bude mít výzkumné středisko v Toulouse

Hyperloop Transportation Technologies bude mít výzkumné středisko v Toulouse
, , aktualita
Hyperloop Transportation Technologies hodlá otevřít nové zařízení ve francouzském městě Toulouse. Ve Francii tak bude společnost pokračovat ve vývoji Hyperloopu a technologií, které s ním souvisí.
K oblíbeným
reklama
I když projekt Hyperloop původně vymyslel Elon Musk, americký podnikatel a majitel společností Tesla a SpaceX, nerealizuje ho on sám. Přenést vizi do skutečnosti se v současné době snaží především dvě soukromé společnosti, které si navzájem konkurují. Jedná se o Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Právě HTT se nyní hodlá usídlit ve francouzském městě Toulouse.

Hyperloop Transportation Technologies v současné době stále zaostává za svým konkurentem Hyperloop One. Hyperloop One už například provedlo i první veřejné testy. HTT zatím jen zveřejnilo návrhy na vzhled transportních kabin Hyperloopu zevnitř, žádné činy zatím nejsou vidět.

Toulouse je podle všeho pro Hyperloop Transportation Technologies tím správným místem pro rozvoj. Společnost bude mít k dispozici více než 3000 metrů čtverečních, aby mohla provádět výzkum a vývoj nových technologií a následně je i testovat. Bibop Gresta z HTT prohlásil, že nové centrum v Toulouse pomůže společnosti vyvíjet i letecké technologie, protože dané město je srdcem evropského leteckého průmyslu.

Společnost HTT zároveň prohlásila, že francouzské město poskytuje budovy ještě společně s určitými venkovními pozemky, na kterých se budou dát provádět experimenty, což se společnosti velmi hodí. Místní vláda poskytla HTT Francazal Airport, které by se brzy mělo proměnit v "inovační park".

Hyperloop Transportation Technologies zaměřilo svou pozornost především na evropská města. Zatímco Hyperloop One plánuje například spojení Evropy s Asií, HTT pomýšlí na trasu, která povede přes Vídeň, Bratislavu a Budapešť. Je tak možné, že si nakonec konkurenti rozdělí své pole působnosti a nebudou si navzájem brát zakázky.

Společnost HTT by samozřejmě chtěla začít realizovat své plány s Hyperloopem co nejdřív. Zatím však není jisté, kdy kapsle s Hyperloopem budou schopné reálně přepravovat náklad či pasažéry. HTT zatím jen plánuje velmi brzký vývoj prototypů Hyperloopu, aby mohly začít patřičné testy. Mnoho lidí vidí Hyperloop jako transport budoucnosti, hlavní výhodou tohoto přepravního systému bude především krátký čas trvání cesty.

Zdroje: engadget.com, thetechportal.com
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře