I jednoduchý Minecraft s ray tracingem na steroidech může vypadat úžasně

I jednoduchý Minecraft s ray tracingem na steroidech může vypadat úžasně
, , aktualita
Minecraft je přímo prototypem hry, která dává ostentativně najevo svou jednoduchou grafiku a nemá vyšší ambice. Nicméně s novými "Path-Traced" shadery může i takto jednoduchá grafika vypadat velice dobře. O co jde?
K oblíbeným
reklama
Na webu se objevilo video, které ukazuje jednoduchou chodbu Minecraftu renderovaného pomocí techniky Path Tracing. Nebude to tedy rovnou takovýto výjev z členitého exteriéru, ale jako ukázka možností to bohatě stačí. 
 
 
Dle popisku jde o nové vývojářské sestavení Minecraftu, které využívá ray tracing, ovšem ve skutečnosti to jsou Path Tracingové shadery. Mluvíme o modifikacích SEUS (Sonic Ether’s Unbelievable Shaders), které mají pracovat společně s OptiFine nebo s GLSL Shaders Mod. 
 
 
A jak se ray tracing vůbec liší od path tracingu? V případě první techniky se počítá dráha paprsku vyslaného z pomyslné kamery snímající scénu. Až ten narazí na nějaký objekt v této scéně a z tohoto bodu se zase vyšlou paprsky ke všem zdrojům, které scénu osvětlují, aby se mohlo vypočítat nasvícení daného bodu, atd. Pokud je daný objekt průhledný, paprsek putuje dále s případně započítanou refrakcí, čili lomem a pokud je naopak zrcadlový, počítá se s reflexí a paprsek putuje odražený dále.
 
Path tracing je dle programátora Sebastiana Dusterwalda jako ray tracing na steroidech, protože namísto jednoho paprsku se jich vysílají desítky až tisícovky na každý vykreslovaný pixel. Když ty narazí na objekt, neputují z bodu dopadu automaticky ke všem zdrojům světla. Prostě se odrazí a to se opakuje do té doby, než paprsek narazí na zdroj světla, nebo než vyprší předem stanovený maximální počet odrazů. Na základě toho, jaké vlastnosti mají materiály, o nichž se paprsek na své cestě ke zdroji světla odrazil, se pak vypočítá, jak silné světlo nakonec doputuje do kamery a jak bude zbarveno. 
 
Díky tomu může path tracing nabídnout mnohem kvalitnější a reálnější grafiku než ray tracing a jeho nasazení v Minecraftu také napomáhá jednoduchá grafika, v níž se to jen hemží pravými úhly. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek