I jednoduchý Minecraft s ray tracingem na steroidech může vypadat úžasně

I jednoduchý Minecraft s ray tracingem na steroidech může vypadat úžasně
, , aktualita
Minecraft je přímo prototypem hry, která dává ostentativně najevo svou jednoduchou grafiku a nemá vyšší ambice. Nicméně s novými "Path-Traced" shadery může i takto jednoduchá grafika vypadat velice dobře. O co jde?
K oblíbeným
reklama
Na webu se objevilo video, které ukazuje jednoduchou chodbu Minecraftu renderovaného pomocí techniky Path Tracing. Nebude to tedy rovnou takovýto výjev z členitého exteriéru, ale jako ukázka možností to bohatě stačí. 
 
 
Dle popisku jde o nové vývojářské sestavení Minecraftu, které využívá ray tracing, ovšem ve skutečnosti to jsou Path Tracingové shadery. Mluvíme o modifikacích SEUS (Sonic Ether’s Unbelievable Shaders), které mají pracovat společně s OptiFine nebo s GLSL Shaders Mod. 
 
 
A jak se ray tracing vůbec liší od path tracingu? V případě první techniky se počítá dráha paprsku vyslaného z pomyslné kamery snímající scénu. Až ten narazí na nějaký objekt v této scéně a z tohoto bodu se zase vyšlou paprsky ke všem zdrojům, které scénu osvětlují, aby se mohlo vypočítat nasvícení daného bodu, atd. Pokud je daný objekt průhledný, paprsek putuje dále s případně započítanou refrakcí, čili lomem a pokud je naopak zrcadlový, počítá se s reflexí a paprsek putuje odražený dále.
 
Path tracing je dle programátora Sebastiana Dusterwalda jako ray tracing na steroidech, protože namísto jednoho paprsku se jich vysílají desítky až tisícovky na každý vykreslovaný pixel. Když ty narazí na objekt, neputují z bodu dopadu automaticky ke všem zdrojům světla. Prostě se odrazí a to se opakuje do té doby, než paprsek narazí na zdroj světla, nebo než vyprší předem stanovený maximální počet odrazů. Na základě toho, jaké vlastnosti mají materiály, o nichž se paprsek na své cestě ke zdroji světla odrazil, se pak vypočítá, jak silné světlo nakonec doputuje do kamery a jak bude zbarveno. 
 
Díky tomu může path tracing nabídnout mnohem kvalitnější a reálnější grafiku než ray tracing a jeho nasazení v Minecraftu také napomáhá jednoduchá grafika, v níž se to jen hemží pravými úhly. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář