reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

IBM má patrně v plánu koupit společnost Sun

, , aktualita
IBM má patrně v plánu koupit společnost Sun
Světem dnes oběhla zpráva o tom, že probíhají jednání o koupi firmy Sun společností IBM. Byla by to největší transakce tohoto druhu v historii IBM. Společnost Sun má už dlouho problémy a její akcie dlouhou dobu padaly. Přesto je na světe...
IBM má patrně v plánu koupit společnost Sun
Světem dnes oběhla zpráva o tom, že probíhají jednání o koupi firmy Sun společností IBM. Byla by to největší transakce tohoto druhu v historii IBM. Společnost Sun má už dlouho problémy a její akcie dlouhou dobu padaly. Přesto je na světe více než 1,6 milionu aktivních serverů společnosti Sun.Přitom je to společnost, která patří mezi velmi významné, nabízí hardware, stejně tak servery a úložná zařízení a v neposlední řadě rovněž software. Mezi nejvýznamnější rozhodně patří operační systém Solaris a programovací jazyk Java včetně podpůrných aplikací.

Zatímco ještě nedávno by IBM koupil Sun za 4 miliardy dolarů, po úniku informací o rozhovorech o převzetí akcie společnosti Sun strmě vyšplhaly nahoru. Jejich cena vzrostla o $3,92 na výsledných $8,89, což je nárůst o 79 %. Akcie IBM zatím spadly o 96 centů na $91,95, což je jedno procento.

Převzetím by si IBM pojistilo pozici jedničky na poli serverů. Nyní má zastoupení 36,3%, druhé je HP s 29 % (to údajně koupi Sunu odmítlo), pak Dell s 10,6%, čtvrtý je Sun s 9,3 % a pětici nejlepších uzavírá Fujitsu se 4,2 %. Všichni tito výrobci byli zasaženi krizí, přičemž samotný Sun plánuje propustit 18 % své pracovní síly, což znamená 6000 lidí. Pokud bude převzata společností IBM, dá se čekat ještě větší propouštění.

Zdroj: www.tomshardware.com, investing.businessweek.com
reklama
reklama
reklama