www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ice Lake-SP se objevil už i s 36 jádry, Intel nám opravdu neřekl vše

Ice Lake-SP se objevil už i s 36 jádry, Intel nám opravdu neřekl vše
, , aktualita
Intel nedávno představil své procesory Ice Lake-SP, ovšem ačkoliv se zmínil o tom, jaký výkon asi tak lze očekávat od 32jádrového modelu, nikde neuvedl, že nová generace bude mít opravdu maximálně 32 jader.
K oblíbeným
reklama
Právě proto jsme v aktualitě o představení procesorů Ice Lake-SP uvedli, že počet jejich jader bude pravděpodobně maximálně 32. Nicméně nyní se objevily výsledky testů serveru Asus s dvěma paticemi, v nichž jsou zcela zřejmě dva procesory Ice Lake-SP vyzbrojené 36 fyzickými jádry. 
 
 
Intel tak sám uvedl jako příklad 28jádrový i 32járový Ice Lake-SP, ovšem nikde se nezmínil o maximálním počtu jader této procesorové generace, takže se dalo tušit, že něco skrývá a nyní se můžeme pouze dohadovat o tom, až kolik jader budou nová serverová CPU Intelu vůbec mít. 
 
 
Testovaný systém Y4R-A1-ASUS-G1 tak v záznamu Geekbench 5 ukazuje dvě patice, celkem 72 jader a 144 vláken a Intel Family 6 Model 106 Stepping 5 ukazuje na Ice Lake-SP, které jsou zde vybaveny 512 GB paměti DDR4. Těmto procesorům odpovídají také kapacity paměti cache a velice zajímavý je základní takt 3,6 GHz, na který konkurenční procesory AMD EPYC v aktuální generaci nedosáhnou. Spíše je to takt, který je srovnatelný s jejich turbem, ale na druhou stranu může Geekbench udávat špatnou hodnotu, neboť s údaji o taktu neidentifikovaných procesorů to může být všelijaké. Právě na to by ukazovaly i výsledky 946 a 35812 bodů, které nejsou nejlepší. 
 
Samotný Intel plánuje vyslat nové Ice Lake-SP na trh v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku, takže až za několik měsíců uvidíme, k jakému počtu jader se odhodlal vystoupat.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář