reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

iCORE představuje patrně nejspořivější mobilní procesor - Jedno nabití za rok?

, , článek
iCORE představuje patrně nejspořivější mobilní procesor - Jedno nabití za rok?
Badatelé z instituce Informatics Circle of Research Excellence (iCORE) High-Capacity Digital Communications Laboratory vytvořili procesor, kterému k běhu stačí 100x méně energie, nežli těm nejlepším konkurentům na dnešním mobilním trhu. iCORE procesor, vyvinutý vědci (Dave Nguyen a Chris Winstead), dosahuje velmi zajímavých parametrů hlavně z toho důvodu, že používá novou technologii pro zpracování analogového signálu.
iCORE představuje patrně nejspořivější mobilní procesor - Jedno nabití za rok?
Jak již bylo naznačeno, čip implementuje novou metodu zpracování digitálních dat skrze analogové dekódování, výsledkem čehož je, že CPU využívá extrémně malého množsví energie k provedení svého detekčního algoritmu. Množství je to natolik nízké, že se k jeho hranici doposud žádný podobný čip nepřiblížil. S podobně nízkou spotřebou by mobil teoreticky mohl zůstat na jedno nabití ve standby módu po celý rok.

"Je dobře známo, že pro další zvětšování rozměrů procesorů a jejich rychlostí je tu velká energetická bariéra, k jejímu překonání svět potřebuje novou, průraznou technologii, "říká Dr. Schlegel, "základní myšlenka určila našemu týmu hranice a nám se naštěstí podařilo udržet při práci na tomto technologickém projektu silný tým vědců."

Technologie je to jistě zajímavá a pokud se ji podaří zkomercionalizovat, bude výrazným přínosem pro oblast mobilní techniky. Nezapomínejme ovšem, že zlepšovák minimalizuje pouze spotřebu ve standby módu, displej, podsvícení kláves, Bluetooth a další mobilní obvyklosti zůstanou stejně náročné, takže z pohledu průměrně volajícího se pravděpodobně "pouze" výrazně prodlouží výdrž mobilu ve standby módu.
Zdroj: Mobilemag
reklama
reklama
reklama