www.svethardware.cz
>
>
>

Icy Dock Black Vortex: vzdušný box pro 24 TB

Icy Dock Black Vortex: vzdušný box pro 24 TB
, , aktualita
Společnost Icy Dock si připravila Black Vortex MB174U3S-4SB, externí box pro čtyři pevné disky, který připojíme k počítači pomocí rozhraní USB 3.0 nebo eSATA a můžeme si do něj naládovat disky s až 24 TB prostoru pro data.
K oblíbeným
reklama
Icy Dock Black Vortex MB174U3S-4SB tedy není NAS, ale prosté externí úložiště, které umí pracovat se čtyřmi desktopovými pevnými disky a připojit je pomocí rozhraní USB 3.0 a eSATA. Má přitom zajímavé zpracování se vzdušným tělem, které profukuje jeden 120mm ventilátor s modrými LED.

Jedná se o zařízení, k němuž se nemůžeme nijak připojit pomocí webového rozhraní či jiného, takže veškerá nastavení provádíme pomocí přepínačů. Možnosti nastavení tu ale stejně v podstatě žádné nejsou, pokud nepočítáme rychlost ventilátoru a nastavení jeho LED. Instalace disků ale probíhá podobně jako u NAS, tedy s pomocí šuplíků (systém EZ-Grip), před nimiž sedí samotný ventilátor. Disky tak můžeme bez demontáže ze šuplíku využít i jinde, třeba v HDD boxech MB881 a MB981 stejného výrobce.

Rozhraní USB 3.0 je zde pochopitelně zpětně kompatibilní s USB 2.0 a napájení se spoléhá na vlastní zdroj, takže bude možné zařízení připojit třeba k routeru nebo televizoru. Pro připojení disků přes eSATA je vyžadována podpora multiplikátoru portů.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů