reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije

, , aktualita
id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije
AMD si za své procesory Ryzen vysloužilo pochvalu od společnosti id Software, které se líbí jejich cenová dostupnost, mnoho jader. id Soft se tak už chystá pro tyto procesory upravit své technologie, které toho budou moci nabídnout více než dříve.
O procesorech AMD Ryzen se v níže uvedeném videu rozpovídal konkrétně Robert Duffy, Chief Technology Officer (CTO) firmy id Software. Ten vedle chvály prozradil i některé zajímavosti, jako třeba fakt, že se pracuje na nové verzi enginu, která už plně využije schopností procesorů Ryzen. Půjde především o to, že ty do světa PC přinesly více fyzických i logických jader, a to za dosud nevídané ceny. Však kdy dříve jsme si mohli pořídit 8C/16T procesor za cenu pod 10.000 Kč?

Robert Duffy uvedl, že si v id Softu už řádně vyzkoušeli procesory Ryzen 7, a to jak na nich běží hry v rozlišení 1080p, s čímž byli velice spokojeni. Nyní probíhají testy v rozlišení 4K a brzy také odstartují testy dokonce v 8K a očekávání jsou vysoká. Důležitý je především celková výkonnostní rezerva daná vysokým počtem jader, která se může využít třeba pro encoding videa z her pro účely streamování, o čemž ostatně mluví ve svých prezentacích i AMD. Duffy ale také pochválil procesory Ryzen z hlediska vývojářů, kterým se třeba rychleji kompilují kódy, ale jako klíčové vidí to, co tyto procesory nabídnou v budoucnu hráčům.

Očekává totiž, že se brzy značně rozšíří počet těch, kteří budou vybaveni procesorem s více než 4 jádry, což chtějí v id Software zužitkovat třeba pro lepší AI, více najednou běžících simulací, realističtější zpracování světa a zkrátka "více věcí, které se ve hře budou dít". id Software také aktuálně pracuje na nové verzi svého enginu idTech, který zcela jistě bude plně optimalizovaný pro Ryzen.


Na výsledek si ale ještě počkáme. Aktuálně totiž id Software pracuje na Quake Champions, což je titul založený na hybridním enginu, na kterém pracovala také firma Saber Interactive, nicméně už ten má být vysoce optimalizovaný pro Ryzen stejně jako pro grafické čipy Vega. Vedle toho se rozjela šuškanda i o novém Wolfensteinu, který by mohl být brzy představen, ale pokud bude, pak půjde s největší pravděpodobností o titul postavený ještě na idTech 6, který byl použit pro Doom z minulého roku.

reklama
reklama
reklama
reklama