id Software pracují na Vulkanu a podpoře Ryzenů pro Quake Champions

id Software pracují na Vulkanu a podpoře Ryzenů pro Quake Champions
, , aktualita
Matt Charles z id Software byl tento víkend na Asus ROG Day, kde vyprávěl o vývojových plánech na hru Quake Champions. Dozvěděli jsme se tak, že pro ně id Software připravuje podporu Vulkanu i optimalizace pro CPU Ryzen.
K oblíbeným
reklama
Matt Charles je producent ve firmě id Software a jako takový má dobrý přehled o jejích plánech, které zahrnují také vývoj hry Quake Champions. Není přitom divu, že id Software chce přijít s podporou Vulkanu, však tu zahrnuje také Doom z minulého roku. A pak je pochopitelné, že se chystá i optimalizace pro Ryzen, neboť vydavatelem Quake Champions je jako obvykle v případě id Softu společnost Bethesda, která s AMD dlouhodobě spolupracuje.

Bethesda přitom očividně míří na Blizzard a jeho Overwatch, který je prý pro něj velice výdělečný podnik, takže Bethesda doufá, že Quake Champions jí přinesou něco podobného. Půjde totiž také o svižnou multiplayerovou 3D akci a server PCGamesHardware.de uvádí, že tato hra připomíná starý dobrý Quake 3 Arena.

Quake Champions bude hra s modelem F2P (Free to Play), přičemž vývojáři tvrdí, že placené budou jen "kosmetické věci", do čehož můžeme počítat třeba skiny, a podobně. Neměla by tu tak být žádná forma Pay to Win, čili možnosti zaplatit si výbavu, s níž budeme mít oproti neplatícím hráčům podstatnou výhodu. Bethesda chce vydělávat především na modelu obměny postav. Ty dostupné se totiž budou měnit, takže abyste mohli hrát stále s vaší oblíbenou, budete muset zaplatit. Všechny postavy budou mít přitom stejné možnosti, co se týče využití zbraní a výbavy, ale každá bude mít jinou speciální schopnost.

Aktuálně je k dispozici uzavřená raná betaverze hry, která prý není zrovna vyladěná s ohledem na výkon. Testovací systém přitom byl složen z procesoru AMD Ryzen 7, 16 GB RAM a Radeonu RX 480 ve verzi STRIX OC od Asusu. Zatím také není připravena podpora Vulkanu, takže hra by měla stále jet na OpenGL. Pokud máte zájem, můžete si tuto verzi hry tak vyzkoušet.
reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek