www.svethardware.cz
>
>
>

IDC předpovídá pro příští rok jen mírné oživení prodejů PC

IDC předpovídá pro příští rok jen mírné oživení prodejů PC
, , aktualita
Společnost IDC, která nás pravidelně zásobuje svými předpověďmi i zpětnými průzkumy prodejů počítačů PC, vydala čerstvou předpověď pro příští rok. Ten má však být navzdory očekáváním celkem chudý.
K oblíbeným
reklama
IDC tedy předpovídá, že prodeje PC se v příštím roce zlepší jen mírně, což je jako studená voda na všeobecné naděje hardwarových firem. Navíc má v posledním kvartálu tohoto roku klesnout celkový prodej PC na světě o 10 procent, což přinese i 10,3% pokles prodejů v celém tomto roce.

Hned na začátku příštího roku se má dle IDC Worldwide Quarterly PC Tracker negativně projevit silný americký dolar, pokleslé ceny komodit a značné zásoby hardwaru na skladech. Zlepšení pak má nastat až ke konci příštího roku, kdy se situace stabilizuje, ale to už celý rok 2016 prý nezachrání. Větší oživení trhu s PC tak má nastat až v roce 2017 a dalších.

IDC je tedy pro další roky optimistické a uvádí, že poptávku po nových počítačích zajistí především další rozšiřování systému Windows 10, který bude od poloviny příštího roku dle plánů placeny, a také neustále stárnoucí hardware, který firmy a jednotliví uživatelé dosud odmítali vyměnit. Poté se také projeví plánované ukončení podpory systému Windows 7. Mainstreamová podpora tedy skončila již v tomto roce, ale jde o rozšířenou podporu zajišťující především bezpečnostní záplaty, ale ta skončí až na začátku roku 2020.

Vedle toho IDC mluví o dále se snižujících prodejích tabletů a jen minimálním růstu prodejů mobilních telefonů, což by mohlo v důsledku PC sektoru také pomoci, neboť zákazníkům zůstane více peněz právě na nový počítač. V minulých letech tomu bylo spíše naopak, lidé kupovali tablety a telefony a nechávali svá PC stárnout.

Upgrade na Windows 10 zdarma měl dle IDC opravdu zapůsobit negativně na prodeje PC, ale v důsledku by právě tento softwarový upgrade měl zákazníkům připomenout, že jejich PC je již postarší a přimět je i k výměně hardwaru. Tady IDC mluví především o nových počítačích 2 v 1, ultratenkých noteboocích a All in One, což tedy klasickým desktopům moc nepomůže, ale ty budou mít zase jiné trumfy v rukávu, jako nové generace grafických karet a snad i nové procesory AMD Zen. A nakonec můžeme zmínit, že Windows 10 by se mohly ve firmách rozšířit dříve než předchozí verze tohoto systému.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář