reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

IFPI: Legální stahování hudby zažívá boom

, , aktualita
IFPI: Legální stahování hudby zažívá boom
Nelegální stahování sice ještě stále stoupá, ale jen mírně. Z lednových 870 milionů je nyní 900 milionů, což je nárůst 3%. Zastoupení vysokorychlostního připojení k internetu přitom zaznamenalo nárůst 13%. Nárůst stahování legálních nahrávek...
IFPI: Legální stahování hudby zažívá boom
Nelegální stahování sice ještě stále stoupá, ale jen mírně. Z lednových 870 milionů je nyní 900 milionů, což je nárůst 3%. Zastoupení vysokorychlostního připojení k internetu přitom zaznamenalo nárůst 13%.Nárůst stahování legálních nahrávek však vzrostl trojnásobně. Zatímco v první polovině minulého roku to činilo 57 milionů, v první polovině roku 2005 to už bylo 180 milionů. O nárůstu také dobře vypovídá údaj z druhé poloviny minulého roku, 100 milionů. Když se to sečte, zjistíte, že za první polovinu tohoto roku se stáhlo více legálních nahrávek, než za celý minulý rok dohromady.

Zvýšení má "na triku" více okolností. Za prvé, stránek nabízejících legální stahování je již 300. To je třikrát více než minulý rok. Za druhé je to hrozící postih. Tím hrozí hudební společnosti čím dál tím víc, upozorňují na případy porušení a následné tresty. Lidé dostávají strach. To se dnes projevuje pouze v pozvolném nárůstu nelegálních downloadů a myslím, že není daleko doba, kdy začne klesat. V některých zemích, například v Rakousku, již klesl tento počet o 26%.

Ze 300 stránek, jež poskytují legální downloady, jich je 190 v Evropě. V počtu písní vede iTunes s 1,5 miliony nahrávek, na druhém místě je Napster s 1,2 miliony.

Zdroj: www.ifpi.com
reklama
reklama
reklama