www.svethardware.cz
>
>
>

iiyama ProLite X4071UHSU: 40" s Ultra HD

iiyama ProLite X4071UHSU: 40" s Ultra HD
, , aktualita
Společnos AT Computers začala na český trh dodávat obrovský monitor se 40" obrazovkou, který je obdařen rozlišením Ultra HD, vysokým kontrastem a také slušnou výbavou a nabídkou různých funkcí.
K oblíbeným
reklama
Nový monitor iiyama ProLite X4071UHSU-B1 patří tedy mezi ty největší modely, které jsou k dispozici. Není tak divu, že připomíná spíše televizor a už od prvního pohledu od něj nelze očekávat dobrou flexibilitu, kterou jiným modelům zajišťují otočné stojany. Na to je moc velký.

Odmění se ale obrovskou pracovní plochu, kvůli níž ale asi nebude moc vhodný na místo klasického stolního monitoru pro produktivní práci. Hodit se ale může třeba pro zobrazení velkého množství informací, takže třeba burzovním makléřům. Nakonec ale záleží na samotném zákazníkovi, jak takový monitor využije a zda mu třeba nebude vadit takovou plochu sledovat ze vzdálenosti půl metru. Dodávané nožky nám sice zajistí pouze jednoduchou oporu, ovšem s vhodným VESA držákem si budeme moci polohu monitoru upravit daleko lépe.

Disponuje tedy čtyřnásobným rozlišením oproti Full HD, tedy 3840 x 2160 a navíc jde o panel typu MVA s kontrastem 5000:1 a širokými pozorovacími úhly. Monitor také podporuje funkce PiP (obraz v obraze) a PbP (obraz vedle obrazu) pro zobrazení informací ze dvou zdrojů, dále zahrnuje hub s rozhraním USB 3.0 na dvou portech a také dva 6W reproduktory. Doporučená koncová cena tohoto modelu je 17.890 Kč a výrobce na něj poskytuje záruku tři roky.
 • Typ LCD panelu: MVA
 • Nativní rozlišení: 3840 x 2160 bodů
 • Úhlopříčka: 39,5"; 100,3 cm
 • Formát obrazu: 16:9
 • Doba odezvy: 3 ms
 • Jas: 350 cd/m2
 • Kontrast: 5 000:1 typický
 • Pozorovací úhly: 178°/ 178°
 • Vstupy: USB (UP 1x USB 3.0/DOWN 2x USB 3.0), VGA, 2x HDMI, 1x HDMI/MHL, DisplayPort
 • Reproduktory: ano (2 x 6 W stereo)
 • Vstup pro sluchátka: ano
 • VESA: ano

Zdroj: TZ AT Computers
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře