21.2.2020, Milan Šurkala, aktualita

Politické deepfake je závažným problémem, neboť lze vytvořit "důkaz", že nějaký politik něco řekl nebo udělal, i když to není pravda. Indický politik Manoj Tiwari si ale vytvořil záměrně vlastní videa s pomocí AI.

reklama
audio stopa | od: mittar (105)  21.2.20209:09
ta AI upravila jen tu video stopu nebo i delala preklad a audio, me prijde, ze ma porad indicky prizvuk :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Podnosem. | od: BRGD (2)  21.2.20208:59
Typický příklad zneužití technologie tímto živočišným druhem s ochlupením pod nosem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Hm | od: wrah666 (3182)  21.2.20204:07
Zatím je deepfake ještě odhalitelný. Tedy snad ještě je.. Veškerá zveřejněná videa pocházela z dílen s omezenými až velmi omezenými možnostmi a často ani nebyla míněna, jako ­"pravé­" falšování reality. Docela bych se bál, co bude mít za 10 let k dispozici ­"běýný Jarda­". ­(co patrně mají třeba tajné služby už teď­)

Na druhou stranu: lidé jsou důvěřivé stádl. Vláda jisté nejmenované země, která prokazatelně lhala napčíklad o vzniku všechn válek za posledních 50 let ­(ano, jde o USA, koho jiného, podoboní na zemi naštěstí nejsou­) prohlásí, že má důkazy o Čínské špionáži.. Má, nemůže je ukázat. A i tady, mezi technologicky relativně vzdělanými lidmi se najdou jedinci, co odkývou existenci důkazů.. Pouhé prohlášení tiskového mluvčího je podstatně levnější než kvalitní falšování důkazů.. A očividně zcela stačí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(7)
Re: Hm | od: jirihr (10)  21.2.20208:35
A jak je prosím prokázáno, že vláda USA ­"prokazatelně­" lhala o vzniku všech válek za posledních 50 let? Víte, abych se nestal členem stáda, kterému stačí pouhá prohlášení. Předem děkuji za odpověď.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(11)  nízká(0)
Re: Hm | od: tomasjerry (126)  21.2.202010:24
Rad by som pripojil skusenost s USA. Kamaratova dcera sa vratila zo studii v USA ­(stredna skola rok 2019­). Ucitelka nevedela pochopit, ze moze existovat aj viac ako 2 politicke strany. Na zaciatku kazdeho vyucovania museli prisahat vernost vlajke najskor Texasu ­(netusim preco­) potom federalnej. Ked hovorila na svojej krajine, zistila, ze ucitelka dejepisu je 29 rokov pozadu. Stale je europa rozdelene na vychodny a zapadny blok, Slovenko neexistuje, iba Ceskoslovensko. Velku oktobrovu revoluciu , ktora sa podla jej slov konala v septembri zacal Stalin s podporov Chruscova. Dvosledok 2 svetovej vojny je iba u Hitlera ­(nie vojnove reparace a nasledna hyperinflacia v nemecku­) Hitler nielen, ze sposobil vojnu ale aj vymyslel Fasizmus ­(kde je potom Musoliny?­). Tych kravin bolo neurekom, ale uz si presnejsie nespominam. Tolko k teme vzdelavania v USA.
PS.: Musela by roztieskavackou lebo ju k tomu donutili, nemala moznost odmietnut, nakolko bola chudsou dievcinou na skole ­(vazi 55 KG pri vyske 170 Cm­).
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hm | od: zolo_sk (669)  21.2.202011:05
Ja by som povedal, že pri tej výške je vychudnutá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hm | od: wrah666 (3182)  21.2.202014:15
Jsi dítě, nebo fakt nepamatuješ, jakou mediální masáž předváděli, Třeba pokaždé, než napadli Irák? Než napadli Afghánistán? Než napadli Jugoslávii, hlavně Srbsko? Než vybombardovali Lybii? Než ­"pomohli­" v Sýrii? Než ­"chránili demokracii­" na Ukrajině? Kde jsou místní tak drzí, že amíky nainstalovanou verbež dokonce dvakrát ingorovali.. Tak pak přišel puč.. Neviděl jsi, jaké věci předváděli ve snaze vyvolat ve Venezuele povstání, aby měli komu přijít pomáhat? Ačkoliv, možná je lepší být ignorant, člověk pak asi lépe spí, když mu podobná svinstva nevadí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(4)
Re: Hm | od: jirihr (10)  21.2.202015:20
Asi reagujete na mne ...
Já se domnívám, že člověk, který nechce být členem ­"stáda­" někdy hájí názor opačný, než má většina, jen proto, aby se od ní odlišil. Pravda většinou není ani jednoduchá, ani černobílá a je třeba ji hledat ­"padni komu padni­".
Na základě čeho jste uvěřil Vy v opačný názor než ­"stádo­"? ­"Mediální masáže­" druhé strany?
Víte o tom, že ve Venezuele, Libyi, na Ukrajině i v Iráku je mnohem více Rusů než Američanů?
A přidám ještě jednu otázku: Je podle Vás ignorant každý, kdo má jiný názor než Vy?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.