www.svethardware.cz
>
>

Indie proti Číně: zakázala 59 čínských aplikací včetně TikToku

Indie proti Číně: zakázala 59 čínských aplikací včetně TikToku
, , aktualita
Indická vláda se rozhodla, že výrazně omezí čínské online aktivity na svém území. Zakázala totiž 59 čínských aplikací včetně TikToku, WeChatu, produktů Weibo i Baidu. Důvodem má být nedovolené sledování indických obyvatel.
K oblíbeným
reklama
Indie je poslední dobou s Čínou na ostří nože. Incident na čínsko-indických hranicích si vyžádal životy 20 indických vojáků a je pravděpodobné, že poslední krok Indie má původ právě i v tomto incidentu. Indická vláda totiž zakázala používání 59 čínských aplikací. Oficiálním důvodem je nicméně to, že mají ohrožovat suverenitu Indie krádeží uživatelských dat a jejich neoprávněné zasílání na čínské servery. Vést k tomu měly četné stížnosti z nejrůznějších míst. Je faktem, že např. takový TikTok měl přestat přistupovat ke schránce v operačním systému iOS, jenže uživatelé betaverze iOS 14 zjistili, že to dělá i nadále.
 
Vlajky Indie a Číny
 
Právě velmi populární TikTok je jednou ze zakázaných aplikací. Tu využívá okolo 2 miliard lidí a téměř třetina z nich je z Indie, hovoříme zde tedy minimálně o půl miliardě uživatelů. Stopka byla vystavena také čínskému komunikátoru WeChat nebo produktům od společností Baidu a Weibo. Celý seznam lze získat na stránkách indické vlády.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ohlásil Thunderbolt 4 s univerzálními kabely Intel ohlásil Thunderbolt 4 s univerzálními kabely
Intel představil nové rozhraní Thunderbolt 4, které si chystá ještě pro tento rok ve spojení s platformou Tiger Lake. Dá se říci, že PC pod taktovkou Intelu směřují k využití jednak Thunderboltu 4 a vedle něj i k USB4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel
Tržní kapitalizace společnosti NVIDIA, čili aktuální souhrnná hodnota všech jejích akcií na trhu, vůbec poprvé v historii překonala Intel. Tím se NVIDIA v tomto ohledu stala nejhodnotnějším americkým výrobcem čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik