www.svethardware.cz
>
>

Indie proti Číně: zakázala 59 čínských aplikací včetně TikToku

Indie proti Číně: zakázala 59 čínských aplikací včetně TikToku
, , aktualita
Indická vláda se rozhodla, že výrazně omezí čínské online aktivity na svém území. Zakázala totiž 59 čínských aplikací včetně TikToku, WeChatu, produktů Weibo i Baidu. Důvodem má být nedovolené sledování indických obyvatel.
K oblíbeným
reklama
Indie je poslední dobou s Čínou na ostří nože. Incident na čínsko-indických hranicích si vyžádal životy 20 indických vojáků a je pravděpodobné, že poslední krok Indie má původ právě i v tomto incidentu. Indická vláda totiž zakázala používání 59 čínských aplikací. Oficiálním důvodem je nicméně to, že mají ohrožovat suverenitu Indie krádeží uživatelských dat a jejich neoprávněné zasílání na čínské servery. Vést k tomu měly četné stížnosti z nejrůznějších míst. Je faktem, že např. takový TikTok měl přestat přistupovat ke schránce v operačním systému iOS, jenže uživatelé betaverze iOS 14 zjistili, že to dělá i nadále.
 
Vlajky Indie a Číny
 
Právě velmi populární TikTok je jednou ze zakázaných aplikací. Tu využívá okolo 2 miliard lidí a téměř třetina z nich je z Indie, hovoříme zde tedy minimálně o půl miliardě uživatelů. Stopka byla vystavena také čínskému komunikátoru WeChat nebo produktům od společností Baidu a Weibo. Celý seznam lze získat na stránkách indické vlády.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi Beelink GT-R: mini PC s AMD Ryzen, čtečkou otisků prstů a kovovým šasi
Čínský výrobce Beelink se rozhodl svou nabídku mini PC rozšířit o nový model, který tentokrát nevyužívá procesor od Intelu, ale AMD. K tomu přidal několik prémiových funkcí a některé z nich, jako je čtečka otisků prstů, se objevují jen zřídka.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách Video: čtyřnohý robot balancuje na dvou končetinách
Italský výzkumný tým pracuje na vývoji čtyřnohých robotů, kteří dokážou i při nelehkých podmínkách udržet rovnováhu při stání na dvou končetinách. Budoucí roboti by tak mohli překonávat i velmi úzké mosty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty Tvar chytré textilie z Harvardu ovládá změna teploty
Zájem o vývoj měkké robotiky projevují různé vědecké instituce, jednou z nich je i Harvardova univerzita. Tamní výzkumný tým vytvořil chytrou textilii pro měkké roboty, která je ovládaná na základě tepla. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře