www.svethardware.cz
>
>
>
>

InnoDisk Fire Shield: externí SSD snáší půl hodiny v 800 °C

InnoDisk Fire Shield: externí SSD snáší půl hodiny v 800 °C
, , aktualita
Oheň může zakrátko zničit naše drahocenná úložná zařízení a společnost InnoDisk se rozhodla, že pomůže toto riziko snížit. Vytvořila externí SSD Fire Shield, které si mělo vypůjčit leccos z konceptu černých skříněk. 
K oblíbeným
reklama
InnoDisk Fire Shield SSD tak má vydržet po dobu 30 minut i teploty kolem 800 °C, což už pochopitelně bylo ověřeno v experimentech, kde si toto zařízení vzal na mušku člověk s hořákem. Jak je na snímku dobře vidět, SSD nebylo vystaveno plamenům přímo a chráněno bylo proti nim kovovým štítem. I tak mu bylo pořádně horko a dá se říci, že samotné SSD tento pokus nepřežilo a v podstatě asi ani nemá šanci přežít. Jde tu však o to, aby to přežila i data na čipech NAND Flash.  
 
 
Fire Shield SSD má vnější obal z jisté měděné slitiny, pod ním je vrstva izolantu a uvnitř je až samotná elektronika uzavřená v krabičce, ze které je vyvedena flexibilní kšanda k vnějšímu rozhraní. InnoDisk se ještě chlubí, že celá konstrukce využívá více než 20 teplu odolných a izolačních materiálů, ale více se o nich nedozvíme. 
 
 
SSD Fire Shield by díky svým vlastnostem brzy získat různé certifikace pro standardy MIL-STD či IEC, jež se nebudou týkat jen odolnosti vůči teplu, ale také vibracím, mechanickému tlaku nebo nárazům. 
 
 
O samotné SSD tu tak moc nejde, respektive nejde o jeho výkon a kapacitu. Kvůli zajištění vysoké odolnosti se zde využívají SLC/iSLC NAND Flash, takže ani není divu, že k dispozici jsou kapacity 8GB, 16GB, 32GB, 64GB a 128GB. S nimi a rozhraním SATA 6 Gb/s toto SSD o rozměrech 3,5" disku (146 x 102 x 25,4 mm) nabízí rychlost čtení maximálně 520 MB/s a zápisu 360 MB/s. 
 
Dále tu máme vestavěný tepelný senzor, monitorování pomocí iSMART, jistý "inteligentní systém pro opravu chyb" a pak se ještě dozvíme o maximálně 1,1W spotřebě. Video pak ukazuje, jak se dají získat data z Fire Shield, který strávil půl hodiny v teplotě 800 °C. K tomu je zapotřebí vypreparovat paměťové čipy a přečíst je pomocí speciálního zařízení. Výrobce se chlubí, že po jeho pokusu nebyla ztracena vůbec žádná data. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů