www.svethardware.cz
>
>
>
>

InnoDisk Fire Shield: externí SSD snáší půl hodiny v 800 °C

InnoDisk Fire Shield: externí SSD snáší půl hodiny v 800 °C
, , aktualita
Oheň může zakrátko zničit naše drahocenná úložná zařízení a společnost InnoDisk se rozhodla, že pomůže toto riziko snížit. Vytvořila externí SSD Fire Shield, které si mělo vypůjčit leccos z konceptu černých skříněk. 
K oblíbeným
reklama
InnoDisk Fire Shield SSD tak má vydržet po dobu 30 minut i teploty kolem 800 °C, což už pochopitelně bylo ověřeno v experimentech, kde si toto zařízení vzal na mušku člověk s hořákem. Jak je na snímku dobře vidět, SSD nebylo vystaveno plamenům přímo a chráněno bylo proti nim kovovým štítem. I tak mu bylo pořádně horko a dá se říci, že samotné SSD tento pokus nepřežilo a v podstatě asi ani nemá šanci přežít. Jde tu však o to, aby to přežila i data na čipech NAND Flash.  
 
 
Fire Shield SSD má vnější obal z jisté měděné slitiny, pod ním je vrstva izolantu a uvnitř je až samotná elektronika uzavřená v krabičce, ze které je vyvedena flexibilní kšanda k vnějšímu rozhraní. InnoDisk se ještě chlubí, že celá konstrukce využívá více než 20 teplu odolných a izolačních materiálů, ale více se o nich nedozvíme. 
 
 
SSD Fire Shield by díky svým vlastnostem brzy získat různé certifikace pro standardy MIL-STD či IEC, jež se nebudou týkat jen odolnosti vůči teplu, ale také vibracím, mechanickému tlaku nebo nárazům. 
 
 
O samotné SSD tu tak moc nejde, respektive nejde o jeho výkon a kapacitu. Kvůli zajištění vysoké odolnosti se zde využívají SLC/iSLC NAND Flash, takže ani není divu, že k dispozici jsou kapacity 8GB, 16GB, 32GB, 64GB a 128GB. S nimi a rozhraním SATA 6 Gb/s toto SSD o rozměrech 3,5" disku (146 x 102 x 25,4 mm) nabízí rychlost čtení maximálně 520 MB/s a zápisu 360 MB/s. 
 
Dále tu máme vestavěný tepelný senzor, monitorování pomocí iSMART, jistý "inteligentní systém pro opravu chyb" a pak se ještě dozvíme o maximálně 1,1W spotřebě. Video pak ukazuje, jak se dají získat data z Fire Shield, který strávil půl hodiny v teplotě 800 °C. K tomu je zapotřebí vypreparovat paměťové čipy a přečíst je pomocí speciálního zařízení. Výrobce se chlubí, že po jeho pokusu nebyla ztracena vůbec žádná data. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře