www.svethardware.cz
>
>
>
>

InnoDisk Fire Shield: externí SSD snáší půl hodiny v 800 °C

InnoDisk Fire Shield: externí SSD snáší půl hodiny v 800 °C
, , aktualita
Oheň může zakrátko zničit naše drahocenná úložná zařízení a společnost InnoDisk se rozhodla, že pomůže toto riziko snížit. Vytvořila externí SSD Fire Shield, které si mělo vypůjčit leccos z konceptu černých skříněk. 
K oblíbeným
reklama
InnoDisk Fire Shield SSD tak má vydržet po dobu 30 minut i teploty kolem 800 °C, což už pochopitelně bylo ověřeno v experimentech, kde si toto zařízení vzal na mušku člověk s hořákem. Jak je na snímku dobře vidět, SSD nebylo vystaveno plamenům přímo a chráněno bylo proti nim kovovým štítem. I tak mu bylo pořádně horko a dá se říci, že samotné SSD tento pokus nepřežilo a v podstatě asi ani nemá šanci přežít. Jde tu však o to, aby to přežila i data na čipech NAND Flash.  
 
 
Fire Shield SSD má vnější obal z jisté měděné slitiny, pod ním je vrstva izolantu a uvnitř je až samotná elektronika uzavřená v krabičce, ze které je vyvedena flexibilní kšanda k vnějšímu rozhraní. InnoDisk se ještě chlubí, že celá konstrukce využívá více než 20 teplu odolných a izolačních materiálů, ale více se o nich nedozvíme. 
 
 
SSD Fire Shield by díky svým vlastnostem brzy získat různé certifikace pro standardy MIL-STD či IEC, jež se nebudou týkat jen odolnosti vůči teplu, ale také vibracím, mechanickému tlaku nebo nárazům. 
 
 
O samotné SSD tu tak moc nejde, respektive nejde o jeho výkon a kapacitu. Kvůli zajištění vysoké odolnosti se zde využívají SLC/iSLC NAND Flash, takže ani není divu, že k dispozici jsou kapacity 8GB, 16GB, 32GB, 64GB a 128GB. S nimi a rozhraním SATA 6 Gb/s toto SSD o rozměrech 3,5" disku (146 x 102 x 25,4 mm) nabízí rychlost čtení maximálně 520 MB/s a zápisu 360 MB/s. 
 
Dále tu máme vestavěný tepelný senzor, monitorování pomocí iSMART, jistý "inteligentní systém pro opravu chyb" a pak se ještě dozvíme o maximálně 1,1W spotřebě. Video pak ukazuje, jak se dají získat data z Fire Shield, který strávil půl hodiny v teplotě 800 °C. K tomu je zapotřebí vypreparovat paměťové čipy a přečíst je pomocí speciálního zařízení. Výrobce se chlubí, že po jeho pokusu nebyla ztracena vůbec žádná data. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů