reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Instant Home Network - nyní přes USB

, , zpráva
Domácí propojení počítačů s přístupem na Internet.
O propojení počítačů v domácnostech jsme se již na našich stránkách zmiňovali v článku Svobodný domov od Diamond. Vždyť není nic jednoduššího, než si posílat datové soubory po síti (bez nutnosti zdlouhavého kopírování souborů na disketu a na druhém pracovišti zpět do PC). Pomocí HomeFree jsou vaše domácí PC spojena již existujícím telefonním kabelem. Nyní lze běžně přistupovat na Internet ze všech počítačů, které jsou zasíťovány. Stejně tak lze zpřístupnit i lokální tiskárnu.

Nový design HomeFree USB provede instalaci ještě více intuitivní (zvládnout by ji mohl snad každý). Další velmi příjemná záležitost je propojení počítačů různých platforem. S HomeFree USB je možno sdílet a pracovat s PC, iMac nebo i G3 Macintosh. Navíc HomeFree je využívá inovovaný design založený na Home PNA síťovém standardu což zajistí slučitelnost s širokou řadou phoneline síťových produktů. I přes to, že je HomeFree určen především pro domácí použití dosahuje poměrně vysoké přenosové rychlosti (až do 1 Mb/s), což usnadní sdílení i větších souborů. Pro počítačové hráče se pomocí HomeFree otevře dosti široká možnost soubojů mezi jednotlivými hráči.

Základní charakteristika
Sdílení Internetového připojení, tiskáren a souborů
Nezasahuje do přicházejících telefonních hovorů
Snadný síťový přístup pro stolní PC
Rychlý, spolehlivý a bezpečný
Významný pro multi-player hry
Prodloužená záruka na 5 let

Situace u nás je trochu specifičtější, a proto použití HomeFree USB nebude jen otázkou dovozců. Své si pravděpodobně prosadí různá schvalovací řízení (přeci jen jde o telekomunikace). Ostatně nechme se překvapit.

Zdroj Diamond
reklama
reklama
reklama