www.svethardware.cz
>
>
>

Integrace Service Packů do instalaček Windows a Office

Integrace Service Packů do instalaček Windows a Office
, , článek
Včera Microsoft konečně vydal českou verzi Service Pack 2 pro operační systém Windows XP. O této aktualizaci je známo, že její nainstalování trvá poměrně dlouho. Chcete se tomu vyhnout a rovnou nainstalovat operační systém s touto aktualizací integrovanou? Zde je návod. Dále se také podíváme na integrování Service Pack 3 do Office XP.
Kapitoly článku:
  1. Integrace Service Packů do instalaček Windows a Office
  2. Vytvoření boot CD WinXP SP2
  3. Integrace Service Pack 3 do Office XP
reklama
Integrace SP2 do Windows XP

Předpokládejme, že máte instalační (bootovací) CD systému Windows XP a že jste si již stáhli Service Pack 2, konkrétně verzi pro odborníky a vývojáře - česká verze má velikost přesně 272 774 376 byte a název souboru je WindowsXP-KB835935-SP2-CSY.exe (odkaz zde).

Vložte CD s Windows XP do mechaniky a okopírujte všechny soubory do nového adresáře (např. do "WinXP_CD") na pevný disk. Nezapomeňte okopírovat vše včetně možných skrytých či systémových souborů.Nyní vezměte stažený soubor Service Pack 2, tj. WindowsXP-KB835935-SP2-CSY.exe (či anglickou verzi), a rozbalte ho do jiného adresáře. Například do "WinXP SP2 soubory". To lze provést buďto pomocí WinRARu (nebo po přejmenování na ZIP i ve Windows Commanderu), alternativně lze použít i příkaz

WindowsXP-KB835935-SP2-CSY.exe /x

V tomto případě se soubor rozbalí do adresáře, na který se vás instalátor zeptá.


Po rozbalení souborů vznikne adresář "i386" a v něm podadresář "update". V něm se nachází také soubor Update.exe.Tento soubor spusťte s následujícím parametrem:

Update.exe -s:D:WinXP_CD

Ve výše uvedeném příkaze samozřejmě zaměňte adresář (v tomto příkladě D:WinXP_CD) za adresář, kam jste okopírovali soubory z CD. Program provede updatování instalačních souborů těmi ze Service Packu 2.
Po dokončení operace máte instalační soubory Windows XP s integrovaným Service Pack 2.
reklama
Nejnovější články
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek