reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Integrace Service Packů do instalaček Windows a Office

7.9.2004, Eagle , článek
Integrace Service Packů do instalaček Windows a Office
Včera Microsoft konečně vydal českou verzi Service Pack 2 pro operační systém Windows XP. O této aktualizaci je známo, že její nainstalování trvá poměrně dlouho. Chcete se tomu vyhnout a rovnou nainstalovat operační systém s touto aktualizací integrovanou? Zde je návod. Dále se také podíváme na integrování Service Pack 3 do Office XP.
Kapitoly článku:
  1. Integrace Service Packů do instalaček Windows a Office
  2. Vytvoření boot CD WinXP SP2
  3. Integrace Service Pack 3 do Office XP
Integrace SP2 do Windows XP

Předpokládejme, že máte instalační (bootovací) CD systému Windows XP a že jste si již stáhli Service Pack 2, konkrétně verzi pro odborníky a vývojáře - česká verze má velikost přesně 272 774 376 byte a název souboru je WindowsXP-KB835935-SP2-CSY.exe (odkaz zde).

Vložte CD s Windows XP do mechaniky a okopírujte všechny soubory do nového adresáře (např. do "WinXP_CD") na pevný disk. Nezapomeňte okopírovat vše včetně možných skrytých či systémových souborů.Nyní vezměte stažený soubor Service Pack 2, tj. WindowsXP-KB835935-SP2-CSY.exe (či anglickou verzi), a rozbalte ho do jiného adresáře. Například do "WinXP SP2 soubory". To lze provést buďto pomocí WinRARu (nebo po přejmenování na ZIP i ve Windows Commanderu), alternativně lze použít i příkaz

WindowsXP-KB835935-SP2-CSY.exe /x

V tomto případě se soubor rozbalí do adresáře, na který se vás instalátor zeptá.


Po rozbalení souborů vznikne adresář "i386" a v něm podadresář "update". V něm se nachází také soubor Update.exe.Tento soubor spusťte s následujícím parametrem:

Update.exe -s:D:WinXP_CD

Ve výše uvedeném příkaze samozřejmě zaměňte adresář (v tomto příkladě D:WinXP_CD) za adresář, kam jste okopírovali soubory z CD. Program provede updatování instalačních souborů těmi ze Service Packu 2.
Po dokončení operace máte instalační soubory Windows XP s integrovaným Service Pack 2.
reklama
reklama