www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris

Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris
, , aktualita
Intel se dle nového záznamu z testů firmy SiSoft chystá využít svou méně známou značku Iris pro integrované grafiky generace Xe. Jedna taková byla spatřena s 96 EU, což odpovídá často probírané grafice DG1. 
K oblíbeným
reklama
Intel DG1 jsme mohli zaznamenat už několikrát, přičemž nejdříve to vypadalo, že půjde jen o jakousi vývojovou platformu, která Intelu poslouží při přípravách mnohem výkonnějších grafických čipů generace Xe. To jistě také platí, ale vedle toho se DG1 měla stát i základem pro budoucí integrované grafiky a zde vidíme výslednou Intel Iris Graphics právě jako součást platformy Tiger Lake-U. A ačkoliv výpis mluví o desktopu, Tiger Lake-U jsou pochopitelně úsporné mobilní procesory. 
 
 
Iris Xe Graphics zde má 96 jednotek EU, a tedy 768 shaderů, takže je k dispozici v plné konfiguraci, přičemž výpis ještě ukáže takt 1,3 GHz a alokovaných 6,3 GB paměti. Pokud se tak s DG1 setkáme na trhu, bude to možná právě jen v podobě Tiger Lake-U (či jiných řad procesorů Tiger Lake) a rozhodně neočekáváme, že tato verze Xe přijde v podobě desktopových grafických karet. Ty by se ostatně svým výkonem pohybovaly výrazně pod hranicí aktuálního low-endu, pokud jde o generace AMD Navi a NVIDIA Turing. A ostatně brzy by na tom byly ještě hůře, neboť Turing brzy začne být nahrazován novou generací Ampere. 
 
Intel ale už ukázal, že DG1 stačí v Tiger Lake i na hraní AAA her ve slušné kvalitě, konkrétně na Battlefield V při vysoké kvalitě, takže právě jako iGPU může DG1 posloužit velice dobře. A co se týče výkonnějších Xe, s nimi se nedávno pochlubil Raja Koduri, ovšem nic konkrétního jsme se o nich zatím nedozvěděli, a tak si zatím stále musíme vystačit s tím, co víme už rok. Čekáme tak na představení DG2, které by měly nabídnout 128 až 512 jednotek EU, čili 1024 až 4096 shaderů a nejspíše možnost propojení více čipů do jednoho celku. 
 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře