www.svethardware.cz
>
>
>
>

Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris

Integrovaná DG1 s 96 EU spatřena, ponese značku Iris
, , aktualita
Intel se dle nového záznamu z testů firmy SiSoft chystá využít svou méně známou značku Iris pro integrované grafiky generace Xe. Jedna taková byla spatřena s 96 EU, což odpovídá často probírané grafice DG1. 
K oblíbeným
reklama
Intel DG1 jsme mohli zaznamenat už několikrát, přičemž nejdříve to vypadalo, že půjde jen o jakousi vývojovou platformu, která Intelu poslouží při přípravách mnohem výkonnějších grafických čipů generace Xe. To jistě také platí, ale vedle toho se DG1 měla stát i základem pro budoucí integrované grafiky a zde vidíme výslednou Intel Iris Graphics právě jako součást platformy Tiger Lake-U. A ačkoliv výpis mluví o desktopu, Tiger Lake-U jsou pochopitelně úsporné mobilní procesory. 
 
 
Iris Xe Graphics zde má 96 jednotek EU, a tedy 768 shaderů, takže je k dispozici v plné konfiguraci, přičemž výpis ještě ukáže takt 1,3 GHz a alokovaných 6,3 GB paměti. Pokud se tak s DG1 setkáme na trhu, bude to možná právě jen v podobě Tiger Lake-U (či jiných řad procesorů Tiger Lake) a rozhodně neočekáváme, že tato verze Xe přijde v podobě desktopových grafických karet. Ty by se ostatně svým výkonem pohybovaly výrazně pod hranicí aktuálního low-endu, pokud jde o generace AMD Navi a NVIDIA Turing. A ostatně brzy by na tom byly ještě hůře, neboť Turing brzy začne být nahrazován novou generací Ampere. 
 
Intel ale už ukázal, že DG1 stačí v Tiger Lake i na hraní AAA her ve slušné kvalitě, konkrétně na Battlefield V při vysoké kvalitě, takže právě jako iGPU může DG1 posloužit velice dobře. A co se týče výkonnějších Xe, s nimi se nedávno pochlubil Raja Koduri, ovšem nic konkrétního jsme se o nich zatím nedozvěděli, a tak si zatím stále musíme vystačit s tím, co víme už rok. Čekáme tak na představení DG2, které by měly nabídnout 128 až 512 jednotek EU, čili 1024 až 4096 shaderů a nejspíše možnost propojení více čipů do jednoho celku. 
 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek