www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel 300 Series konečně už s USB 3.1 i Gb Wi-Fi

Intel 300 Series konečně už s USB 3.1 i Gb Wi-Fi
, , aktualita
AMD má aktuálně na trhu čipové sady, které jsou v podpoře rozhraní USB modernější než 200 Series od Intelu. Nabízí u totiž USB 3.1 s 10Gb/s propustností, což svedou až 300 Series pro procesory Cannon Lake a Coffee Lake.reklama
Pokud si tak koupíme desku pro moderní Intel Kaby Lake, pak ta musí nést čip dalšího výrobce, aby mohla nabídnout rozhraní USB 3.1, respektive přesněji USB 3.1 Gen2. Pokud jste to totiž nepostřehli, rozhraní USB 3.0 s propustností 5 Gb/s bylo přejmenováno na USB 3.1 Gen1 a verze s propustností 10 Gb/s se označuje za USB 3.1 Gen2, aby to náhodou nebylo moc jednoduché.

Server Benchlife.info nám už předložil pravě se tvářící tabulku ukazující hlavní rozdíly mezi aktuálními čipsety 200 Series a připravovanými 300 Series pro nové procesory Cannon Lake (10nm) a Coffee Lake (14nm). Právě Coffee Lake se mají objevit v druhé polovině tohoto roku v podobě osmijádrových desktopových procesorů, takže není divu, že už jsou známy podrobnosti o jejich čipsetech. Otázka je, zda Intel zachová kompatibilitu s paticí LGA 1151, o čemž můžeme uvažovat díky tomu, že Cannon Lake nemají představovat výrazně odlišnou architekturu oproti Skylake či Kaby Lake, a to by pak přirozeně platilo také pro Coffee Lake.

Jisté ale je, že pro tyto procesory budou připraveny nové základní desky s čipsety 300 Series. Ty budou mít stejný počet HSIO a PCIe 3.0 linek jako předchozí a i v případě portů SATA, sběrnice DMI pro propojení s procesorem i jiných vlastností 200 Series to bude stejné. Přibyde však podpora rozhraní USB 3.1 s propustností 10 Gb/s, a to dokonce na šesti portech u nejlepšího modelu, což bude pravděpodobně Z370. Navíc tu bude integrované rozhraní Intel Wireless-AC označované za Gigabit Wi-Fi. Samozřejmostí je pak podpora úložných zařízení Optane, kterou mají už 200 Series.

Nové čipsety se tak zásadně lišit nebudou, což podporuje očekávání, že Coffee Lake a snad i Cannon Lake budeme moci provozovat i na starších deskách, pokud pro ně výrobci připraví nové BIOSy.

Zdroj: Benchlife.info
reklama
Nejnovější články
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu CryEngine ve verzi 5.4 zahrne podporu Vulkanu
Vývojáři CryEnginu se chystají přijít s novou verzí 5.4, která bude představovat důležitý krok pro rozšíření podpory Vulkanu. Tato nová verze má dorazit na konci července a její autoři nám poskytli možnost sledovat její vývoj.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka Podivní sousedi: hnědý trpaslík býval uvnitř bílého trpaslíka
Asi 2700 světelných let od Země se nachází podivná dvojice hvězd, které okolo sebe aktuálně obíhají velice blízko, ale někdy v minulosti se měla jedna z nich nacházet uvnitř druhé. Jak je to vůbec možné?
Včera,  aktualita, Jan Vítek