www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel 300 Series konečně už s USB 3.1 i Gb Wi-Fi

Intel 300 Series konečně už s USB 3.1 i Gb Wi-Fi
, , aktualita
AMD má aktuálně na trhu čipové sady, které jsou v podpoře rozhraní USB modernější než 200 Series od Intelu. Nabízí u totiž USB 3.1 s 10Gb/s propustností, což svedou až 300 Series pro procesory Cannon Lake a Coffee Lake.reklama
Pokud si tak koupíme desku pro moderní Intel Kaby Lake, pak ta musí nést čip dalšího výrobce, aby mohla nabídnout rozhraní USB 3.1, respektive přesněji USB 3.1 Gen2. Pokud jste to totiž nepostřehli, rozhraní USB 3.0 s propustností 5 Gb/s bylo přejmenováno na USB 3.1 Gen1 a verze s propustností 10 Gb/s se označuje za USB 3.1 Gen2, aby to náhodou nebylo moc jednoduché.

Server Benchlife.info nám už předložil pravě se tvářící tabulku ukazující hlavní rozdíly mezi aktuálními čipsety 200 Series a připravovanými 300 Series pro nové procesory Cannon Lake (10nm) a Coffee Lake (14nm). Právě Coffee Lake se mají objevit v druhé polovině tohoto roku v podobě osmijádrových desktopových procesorů, takže není divu, že už jsou známy podrobnosti o jejich čipsetech. Otázka je, zda Intel zachová kompatibilitu s paticí LGA 1151, o čemž můžeme uvažovat díky tomu, že Cannon Lake nemají představovat výrazně odlišnou architekturu oproti Skylake či Kaby Lake, a to by pak přirozeně platilo také pro Coffee Lake.

Jisté ale je, že pro tyto procesory budou připraveny nové základní desky s čipsety 300 Series. Ty budou mít stejný počet HSIO a PCIe 3.0 linek jako předchozí a i v případě portů SATA, sběrnice DMI pro propojení s procesorem i jiných vlastností 200 Series to bude stejné. Přibyde však podpora rozhraní USB 3.1 s propustností 10 Gb/s, a to dokonce na šesti portech u nejlepšího modelu, což bude pravděpodobně Z370. Navíc tu bude integrované rozhraní Intel Wireless-AC označované za Gigabit Wi-Fi. Samozřejmostí je pak podpora úložných zařízení Optane, kterou mají už 200 Series.

Nové čipsety se tak zásadně lišit nebudou, což podporuje očekávání, že Coffee Lake a snad i Cannon Lake budeme moci provozovat i na starších deskách, pokud pro ně výrobci připraví nové BIOSy.

Zdroj: Benchlife.info
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek