reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
18.6.2019, Milan Šurkala, aktualita
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
honza1616 (3467) | 19.6.201916:46
Aspoň se Inteluuz zacnou vyprazdnovat linky a bude nucen snizit ceny a taky uvolnenou pracovni sílu dát na jine výrobní procesy kde stale nestihaji :­))
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
JUWARE (483) | 19.6.201920:43
Upřímně si myslím, že to bude mít opačný efekt, když přijde o HUAWEI jako jednoho z významných odběratelů. Intel je zde dodavatelem a ne odběratelem. Takže se mu sklady spíš začnou plnit a bude muset najít nový odbyt.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
honza1616 (3467) | 19.6.201922:44
a jaký? myslíš že se objeví nějaký nový výrobce telefonů se sídlem mimo Čínu? nebo že současní zákazníci zvýší počet objednávek?
těžko
a pochybuji že nechají jet výrobní linky na 100% možná dočasně, tím by urychlili výrobu čipů pro jiné zákazníky a z dlouhodobého hlediska až budou konkurenční firmy nabízet 7+ a 5nm architektury tak budou výrobci telefonu chtít přejít na úspornější proces než má Intel ted 14 a 10nm
Intel má sice jakž takž vyladěnou výrobu pro mobilní zařízení další jednoduché čipy ale pouze 10nm a to za chvíli stačit nebude, zákazníci ho začnou opouštět a efekt bude takový že bude muset omezit výrobu
to stejné pozorujeme u výroby DRAM, je malá poptávka tak firmy omezí výrobu aby byla zachovaná aktuální cena, aby už příliš neklesala a taky taky aby jich nebyl plný sklad u každého výrobce
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
JUWARE (483) | 20.6.201911:53
Však o tom tu píšu, že lobují za to, aby měli odbyt v podobě HUAWEI. Protože pro ně to znamená finanční ztrátu, ale nemyslím si, že by to mělo vliv na ostatní zákazníky Intelu. Se skladovými zásobami si jistě Intel poradí, však tam nesedí žádní blbci, ale znamená to především deficit v podobě zisku s tím, co by potenciálně od nich HUAWEI odkoupil.
PS: Jen mě tak napadá, že Intel, jako všechny americké firmy mají zákaz spolupracovat s HUAWEI, ale nikdo nemá zákaz přeprodat cokoliv komukoliv, kdo není z USA a ten by sloužil jako prostředník a přeprodal to právě HUAWEI. Samozřejmě, že Intel a další by o tom vůbec ­"netušili­", že s ním obchoduje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Milan Šurkala (3765) | 20.6.201912:26
Potíž je, že by se to mohlo dopátrat. Na podobnou věc dojelo čínské ZTE, které přeprodávala US technologie tuším do Íránu, kde byl také ban. Takže následoval ban i na ZTE, což ho v podstatě zničilo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Andir (715) | 18.6.201912:18
Někdo se prostě nepoučí, ted se jich zastávají a potom budou zase nadávat jak jim kradou technologie :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(10)
Longin99 (3) | 19.6.20196:19
Krádež ne­-krádež, někde ty součástky vzít musí a když je nikdo jiný nedokáže vyrobit, tak nevyrobí ani oni a přijdou o zisky.. Sankce, obchodní války, regulace atd.. jsou vždy negativem pro všechny zúčastněné strany.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Andir (715) | 19.6.201912:26
vyrobit je není problém ale vyvinout tu technologii je problém u komárů se to vyrábí jen protože je to levné
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
ludek_jelinek (111) | 21.6.201920:48
Jenže to je sakra krátkozraká politika. Co budou dodávat americké ­(a jiné ne­-čínské­) firmy, pokud čínské firmy díky špionáži získají potřebné technologie k vyrobení součástí, jež dosud nakupovaly, a v horizontu řekněme třeba 5ti let, začnou být soběstační. Potom mimo čínské firmy opravdu neprodají vůbec nic. A až neprodají nic a nebudou mít ani know­-how, které jim vykradli, potom se tady půjdeme všichni pást a bude nám úplně jedno, že nový špičkový mobil z Číny stojí jenom 2,5k, budeme rádi za polívku u armády spásy a brambory ze zahrádky ­(pokud je neudolá sucho­). Nebo se budeme moci zaprodat do moderního otroctví, s tím asi současné vlády počítají, nic jiného mne nenapadá. Hodně pesimistický scénář, pevně doufám, že se ho už nedožiju. :­-o
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
JUWARE (483) | 19.6.201913:30
Problém není ani tak ve výrobě, jako v odbytu. Však Intel a Qualcomm si zrovna vyrábí komponenty samy, spíš potřebují odběratele na výrobky a kdyby od každého HUAWEI nakoupil za 100 mil. USD, tak to není zanedbatelný příjem pro americké společnosti, které jejich výrobky prostě musí někde udat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.