www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Alder Lake má potvrzenu patici LGA 1700

Intel Alder Lake má potvrzenu patici LGA 1700
, , aktualita
Intel má aktuálně na trhu nové procesory Comet Lake-S vybavené pro patici LGA 1200, která nastoupila po již letité LGA 1151. Pro LGA 1200 budou určeny ještě i nové Rocket Lake, ovšem pak už nastoupí Alder Lake pro LGA 1700. 
K oblíbeným
reklama
Intel Alder Lake-S tak můžeme považovat za Core 12. generace, neboť nyní tu máme 10. a čekáme na 11. Rocket Lake-S, které budou stále ještě 14nm. Alder Lake-S už mají nabídnout nejen novou patici LGA 1700, ale také nový výrobní proces, respektive nový v případě desktopových procesorů Intel. Půjde totiž o 10nm procesory, které přijdou v době, kdy už Intel bude chtít u některých produktů přecházet na 7nm proces.
 
 
Nyní se dozvídáme o potvrzeném LGA 1700 právě pro Alder Lake-S (ADL-S) díky materiálům samotného Intelu (Development Resource), na něž upozornil momomo_us. A ruku v ruce s novou paticí by měla přijít také podpora pamětí DDR5, na něž už skutečně bude čas. DDR5 totiž v případě některých produktů přijdou na trh už letos, přičemž Alder Lake očekáváme až někdy v roce 2022, když už nový standard pamětí bude rozšířený a samotné moduly s nimi budou snad dostupné i za rozumné ceny. 
 
Nová patice vyzbrojená 1700 piny tak bude větší než dnešní desktopové verze Intelu a vedle toho už také nemá být čtvercová, ale obdélníková s rozměry 45 x 37,5 mm. Je otázka, k čemu se využije velké množství pinů navíc a zda půjde třeba o napájecí rezervy, nebo snad i rozšířenou nabídku rozhraní samotného procesoru (více linek PCIe?). To budeme řešit asi až po nástupu procesorů Rocket Lake-S, které se na trh zatím zrovna nechystají. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini Razer pokračuje ve zmenšování, představil myš DeathAdder V2 Mini
Razer vzal další myš ze své nabídky a představil její zmenšenou verzi. Tentokrát se jedná o model DeathAdder V2, který se v nové variantě vyznačuje nejen nízkými rozměry, ale také hmotností. Velká část těla myši získala protiskluzovou úpravu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ Asus uvedl na český trh zakřivený monitor TUF Gaming VG27VQ
Nabídku zakřivených herních monitorů od Asusu rozšířil model TUF Gaming VG27VQ, který nabídne VA panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 165 Hz. Monitor se hned dostal do českých obchodů, proto známe i cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář