www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Alder Lake má potvrzenu patici LGA 1700

Intel Alder Lake má potvrzenu patici LGA 1700
, , aktualita
Intel má aktuálně na trhu nové procesory Comet Lake-S vybavené pro patici LGA 1200, která nastoupila po již letité LGA 1151. Pro LGA 1200 budou určeny ještě i nové Rocket Lake, ovšem pak už nastoupí Alder Lake pro LGA 1700. 
K oblíbeným
reklama
Intel Alder Lake-S tak můžeme považovat za Core 12. generace, neboť nyní tu máme 10. a čekáme na 11. Rocket Lake-S, které budou stále ještě 14nm. Alder Lake-S už mají nabídnout nejen novou patici LGA 1700, ale také nový výrobní proces, respektive nový v případě desktopových procesorů Intel. Půjde totiž o 10nm procesory, které přijdou v době, kdy už Intel bude chtít u některých produktů přecházet na 7nm proces.
 
 
Nyní se dozvídáme o potvrzeném LGA 1700 právě pro Alder Lake-S (ADL-S) díky materiálům samotného Intelu (Development Resource), na něž upozornil momomo_us. A ruku v ruce s novou paticí by měla přijít také podpora pamětí DDR5, na něž už skutečně bude čas. DDR5 totiž v případě některých produktů přijdou na trh už letos, přičemž Alder Lake očekáváme až někdy v roce 2022, když už nový standard pamětí bude rozšířený a samotné moduly s nimi budou snad dostupné i za rozumné ceny. 
 
Nová patice vyzbrojená 1700 piny tak bude větší než dnešní desktopové verze Intelu a vedle toho už také nemá být čtvercová, ale obdélníková s rozměry 45 x 37,5 mm. Je otázka, k čemu se využije velké množství pinů navíc a zda půjde třeba o napájecí rezervy, nebo snad i rozšířenou nabídku rozhraní samotného procesoru (více linek PCIe?). To budeme řešit asi až po nástupu procesorů Rocket Lake-S, které se na trh zatím zrovna nechystají. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů