www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel, AMD a další si přejí smrt rozhraní D-Sub

Intel, AMD a další si přejí smrt rozhraní D-Sub
, , aktualita
Významné světové počítačové společnosti, mezi něž patří Intel, AMD, Samsung, LG, Dell, Lenovo a další, shodně prohlásily, že je třeba popohnat rozšiřování digitálních obrazových rozhraní HDMI a DisplayPort. Intel a AMD navíc hodlají zastavit...
K oblíbeným
reklama
Významné světové počítačové společnosti, mezi něž patří Intel, AMD, Samsung, LG, Dell, Lenovo a další, shodně prohlásily, že je třeba popohnat rozšiřování digitálních obrazových rozhraní HDMI a DisplayPort. Intel a AMD navíc hodlají zastavit podporu klasického analogového D-Sub (VGA), a to do roku 2015, kdy má z jejich produktů zmizet i podstatně mladší DVI.Rozhraní HDMI a DisplayPort dovolují přenos obrazu ve vyšších rozlišeních, jsou také daleko menší než D-Sub, natož DVI a lépe nakládají s energií. Firmy také nezapomínají na nové trendy dotýkající se stereoskopického zobrazení či podpory více displejů, s nimiž D-Sub, DVI ani LVDS nedrží krok.

Dle názoru Erica Demerse (CTO, Graphics Division, AMD) je u monitorů pro PC budoucností rozhraní DisplayPort 1.2 a u televizorů to je HDMI 1.4a.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů