tak hlavně že pat je spokojen a kodouriho povýšil za dobrou práci, mi se jako dobrá práce nezdá když můj vysoce výkonný produkt bojuje z výkonem low endu konkurence.
Odpovědět1 1
O jakém "vysoce výkonném produktu" píšeš? Všiml jsis že článek píše o grafické kartě Intel Arc 370M?
Intel Arc 3 má dva modely 350M s 6 grafickými a RT jádry a konfigurovatelným TDP 25-35W, 370M má 8 grafických a RT jader, asi o 35% vyšší takty a konfigurovatelné TDP mezi 35 a 50W, obě 4GB GDDR6, 64bit.
Řada Arc 3 je tak dobrá do lehkých, tenkých energeticky nenáročných notebooků a jedné se o nejnižší řadu Intel Arc grafik. Intel má řadu 5 a řadu 7, nejvýkonnější řada 7 mí až 32 grafických a RT jader, 16GB GDDR6 s 256Ybit sběrnicí a konfigorovatelné TDP 120-150W a ještě o 100MHz vyxšší takt než Arc 370M,, pokud to bude škálovat lineárně tak ta nejvýkonnější grafika Intelu bude cca 4x výkonnější než RTX3050... A co si budem povídat, to už je docela slušná porce výkonu.
Ten test jasně ukazuje že Intel grafika která jela max na 50W (bohužel PC World neříká přesný power limit, jen že to bylo v convertible, kde obvykle výrobci volí nižší limity) se v rasterizovaných hrách minimálně vyrovnává konkureční grafice stejné třídy s 50W power limitem. To je na prvotinu víc než skvělý výsledek. Při použité RT ztrácela asi 15%, což je taky docela zajímavé, ne že by na tak slabé grafice někdo hrál hry s RT, ale jde o ten poměr vůči NV kartě, která už s tím funguje 3 roky, AMD grafiky v RT na NV ztrácejí daleko více.
Co se ale ukázalo je, že pro produktivní použití to bude hodně zajímavá alternativa - v tom AI enhance video testu měla výkon mezi 3050 a 3060 a té 3060 byla rozhodně blízě. Byť to mohlo být i díky Intel Deep Link technologii, kdy pro r.ůzné výpočetní úkony můžeš použít jak té Arc grafiky, tak i Iris XE grafiky v procesoru dohromady. Proto se do některých produktivních laptopů k integrované Iris XE dávají samostatné Iris XE grafiky identického výkonu protože s Deep link mají de facto dvojnásobek výkonu.
Odpovědět0 0