www.svethardware.cz
>
>
>

Intel bude v Novém Mexiku investovat do pouzdření s EMIB a Foveros

Intel bude v Novém Mexiku investovat do pouzdření s EMIB a Foveros
, , aktualita
Včera jsme se dozvěděli, že Intel se chystá v Novém Mexiku investovat sumu 3,5 miliardy dolarů, ale nebylo zrovna jasné, na co konkrétního budou tyto peníze použity. Nyní už víme, že půjde o technologie EMIB a Foveros. 
K oblíbeným
reklama
Intel má v Riu Rancho v Novém Mexiku své provozy, ale žádnou moderní továrnu na výrobu čipů. Jde jednak o testovací zařízení a pak o výzkum a vývoj pamětí 3D XPoint. Intel už přitom oznámil, že 3,5 miliardy dolarů půjde konkrétně na vybudování kapacit pro pokročilé pouzdření čipů pomocí technologie Foveros, která jde ruku v ruce s EMIB (Embedded Multi-Die Bridge). 
 
 
EMIB dobře známe coby křemíkové můstky, které zřejmě u Intelu čeká zářná budoucnost, ostatně běžně je již budou využívat třeba GPU Ponte Vecchio. Jde tak o křemíkové vrstvené spoje pro rychlé propojení bezprostředně sousedících čipů sedících na stejném substrátu vedle sebe. Pod jejich okraji tak sídlí EMIB, který zařídí to, co datové cesty v substrátu nemohou a my o nich můžeme uvažovat jako o menší a levnější verzi klasických interposerů.  
 
 
Technologie Foveros se týká už především vrstvení jednotlivých čipů na sebe, což se při využití více vrstev kvůli problematice s odvodem odpadního tepla hodí především pro mobilní SoC s nízkou spotřebou. Ostatně právě v mobilních zařízeních přijde i vhod úspora místa, kterou Foveros může zařídit.
 
Produkty tvořené pomocí Foveros ale nemusí být zrovna ve stylu Lakefield, kde máme celkem čtyři vrstvy a až nahoře paměti DRAM. Může jít třeba jen o dvě vrstvy doplněné ještě o EMIB, kde vespod využijeme interposer, ať už pasivní, nebo aktivní s logickými obvody, a na interposeru budou sedět výkonné čipy. V takovém případě nebude s chlazením problém a příkladem budiž opět Ponte Vecchio / Xe-HPC, kde se uplatní právě kombinace jednotek zapouzdřených pomocí Foveros a pospojovaných díky EMIB. 
 
Právě tím se tedy budou zabývat i v Riu Rancho, kde budou zařízení Intelu rozšířena, s čímž se začne ještě v tomto roce. Koncem příštího roku pak už mají být nové kapacity pro pouzdření a testování čipů připraveny. Intel zatím odmítl odpovědět na to, zda tyto kapacity budou sloužit výhradně jeho účelům, anebo je firma nabídne i jiným v rámci Intel Foundry. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou
Výzkumníci z Columbia University vyvíjejí vlastní systém pro aplikaci počítačových čipů do těla pacientů, čímž rozhodně nechtějí přiživit konspirační teorie, ale spíše přispět k pokroku v oblasti medicíny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru
Utilita Afterburner se stala vcelku pochopitelně cílem lidí, kteří se snaží propašovat na naše počítače malware, což může v dnešní době znamenat i hrozbu ze strany vyděračského ransomware. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů
Zejména kvůli rozvoji elektromobility se poslední dobou výrazně tlačí na vývoj lepších akumulátorů. Důležitá je životnost i vysoká energetická hustota. Výzkum z Harvardu ukazuje jednu z dalších cest, kterou by mohlo být možné se vydat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny
Od středy je Malajsie pod celonárodním lockdownem, který značně omezuje pohyb občanů a další aktivity, přičemž potrvá přinejmenším do 7. června. Hrozí tak i omezení výroby, a to nejen procesorů x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024 AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024
Společnost AMD nyní může být pochopitelně ráda za své vztahy se společností GlobalFoundries, která pro ni vyrábí především nepostradatelné I/O čipy pro procesory. I v příštích letech tak budou služby firmy GloFo zapotřebí.
Včera, aktualita, Jan Vítek