www.svethardware.cz
>
>
>

Intel bude v Novém Mexiku investovat do pouzdření s EMIB a Foveros

Intel bude v Novém Mexiku investovat do pouzdření s EMIB a Foveros
, , aktualita
Včera jsme se dozvěděli, že Intel se chystá v Novém Mexiku investovat sumu 3,5 miliardy dolarů, ale nebylo zrovna jasné, na co konkrétního budou tyto peníze použity. Nyní už víme, že půjde o technologie EMIB a Foveros. 
K oblíbeným
reklama
Intel má v Riu Rancho v Novém Mexiku své provozy, ale žádnou moderní továrnu na výrobu čipů. Jde jednak o testovací zařízení a pak o výzkum a vývoj pamětí 3D XPoint. Intel už přitom oznámil, že 3,5 miliardy dolarů půjde konkrétně na vybudování kapacit pro pokročilé pouzdření čipů pomocí technologie Foveros, která jde ruku v ruce s EMIB (Embedded Multi-Die Bridge). 
 
 
EMIB dobře známe coby křemíkové můstky, které zřejmě u Intelu čeká zářná budoucnost, ostatně běžně je již budou využívat třeba GPU Ponte Vecchio. Jde tak o křemíkové vrstvené spoje pro rychlé propojení bezprostředně sousedících čipů sedících na stejném substrátu vedle sebe. Pod jejich okraji tak sídlí EMIB, který zařídí to, co datové cesty v substrátu nemohou a my o nich můžeme uvažovat jako o menší a levnější verzi klasických interposerů.  
 
 
Technologie Foveros se týká už především vrstvení jednotlivých čipů na sebe, což se při využití více vrstev kvůli problematice s odvodem odpadního tepla hodí především pro mobilní SoC s nízkou spotřebou. Ostatně právě v mobilních zařízeních přijde i vhod úspora místa, kterou Foveros může zařídit.
 
Produkty tvořené pomocí Foveros ale nemusí být zrovna ve stylu Lakefield, kde máme celkem čtyři vrstvy a až nahoře paměti DRAM. Může jít třeba jen o dvě vrstvy doplněné ještě o EMIB, kde vespod využijeme interposer, ať už pasivní, nebo aktivní s logickými obvody, a na interposeru budou sedět výkonné čipy. V takovém případě nebude s chlazením problém a příkladem budiž opět Ponte Vecchio / Xe-HPC, kde se uplatní právě kombinace jednotek zapouzdřených pomocí Foveros a pospojovaných díky EMIB. 
 
Právě tím se tedy budou zabývat i v Riu Rancho, kde budou zařízení Intelu rozšířena, s čímž se začne ještě v tomto roce. Koncem příštího roku pak už mají být nové kapacity pro pouzdření a testování čipů připraveny. Intel zatím odmítl odpovědět na to, zda tyto kapacity budou sloužit výhradně jeho účelům, anebo je firma nabídne i jiným v rámci Intel Foundry. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek