www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel by mohl představit Alder Lake-S už v září

Intel by mohl představit Alder Lake-S už v září
, , aktualita
Intel se nedávno nechal slyšet, že procesory Alder Lake-S vypuští na trh během druhé poloviny roku, což neupřesnil, ale vypadalo to, že na ně nebudeme muset čekat až do jejího konce. To uvádí i zpráva z Uniko's Hardware. 
K oblíbeným
reklama
Procesory Intel Alder Lake-S přijdou jako nástupci chystaných Rocket Lake-S, které by se tak mohly na trhu ohřát přibližně jen půl roku, což je ovšem nezvykle málo. Dá se však pochopit motivace Intelu tuto generaci co nejdříve nahradit a pojmout ji jen jako poslední dozvuk 14nm architektury. Rocket Lake-S pochopitelně budou na trhu mnohem déle než půl roku, ale jde o to, kdy budou vystřídány svými nástupci, a tím se z nich stane už stará generace. 
 
 
Alder Lake-S budou už po všech stránkách představovat novou generaci. Nabídnou 10nm proces SuperFin s rychlejšími tranzistory, rovnou dvě nové procesorové architektury v hybridním celku a také vylepšené MIM kondenzátory, které mají zajistit vyšší energetickou efektivitu a stabilnější napájení procesoru. Vedle toho tu bude i podpora nových DDR5 i sběrnice PCIe 5.0, čili vskutku významný pokrok. 
 
Rocket Lake-S na druhou stranu sice využijí novou architekturu, ale v rámci nouzového backportu na 14nm procesu, kvůli němuž a výsledné energetické náročnosti bylo možné využít jen osm jader a to není samo o sobě pokrok, nýbrž krok zpět. Díky vyššímu výkonu na takt by sice tyto procesory snad měly alespoň dorovnat celkový výkon Comet Lake-S a vedle toho být podstatně lepší v jednovláknovém výkonu, ovšem DIY trh asi nebude z takové generace nadšen, zvláště když lze počítat s ještě vyšší energetickou náročností, než jakou předvádí dnešní Core. Ale počkejme si na testy. 
 
 
Dle Uniko's Hardware tak na 12. generaci Core a desky se 600 Series přijde čas už v září a i z informací zveřejněných po nových finančních výsledcích se dalo tušit, že to nebude až ke konci roku. Intel totiž mluvil o představení Alder Lake-S v průběhu druhé poloviny roku, zatímco serverové Sapphire Rapids ohlásil také na ni, ale s dovětkem, že v jejich případě to bude spíše až v závěru roku.
 
My jsme také mohli v posledních měsících sledovat, jak se vedle testovacích vzorků procesorů Rocket Lake-S objevovaly i vzorky Alder Lake-S, což ukazuje, že od sebe skutečně nebudou moc daleko. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala