www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Cannonlake zrušeny, chystají se Ice Lake

Intel Cannonlake zrušeny, chystají se Ice Lake
, , aktualita
O procesorové roadmap společnosti Intel se v poslední době dozvídáme řadu zásadních novinek. Jde jednak o zrušení procesorů generace Cannonlake, uvedení rodiny Kaby Lake a nyní se objevila další novinka - Ice Lake.
K oblíbeným
reklama
Pozdržení procesorů Intel Cannonlake bylo nyní tlumočeno již jako jejich zrušení, ale podívejme se na to ze širšího úhlu. Dnes jsou stále aktuální procesory Intel Haswell, tedy Core 4. generace. Pátá generace přišla pouze v podobě dvou procesorů Broadwell, které nejsou zrovna levné, ale zato jsou vybaveny dosud nejsilnějším integrovaným GPU. Nyní tedy čekáme už na příchod šesté generace, čili Skylake, které by dle firemní strategie tick-tock měly představovat druhou a poslední rodinu 14nm procesorů.

Ale právě v tom bychom se mýlili, neboť nastane podobný scénář jako v případě příchodu procesorů Haswell Refresh. Ty nastoupily namísto chystaných Broadwell, a tak i Skylake budou mít svůj refresh, který již dostal své označení Kaby Lake. Můžeme tedy říci, že Kaby Lake přijdou místo chystaných Cannonlake, a to v příštím roce. V perexu zmíněné Ice Lake jsou chystány pro rok 2017 a měly by to být první 10nm procesory od Intelu.

Procesory Ice Lake také mají opět využít FIVR (Fully Integrated Voltage Regulator), čili v procesoru plně integrovaný regulátor napětí, který bude mít přestávku. Jsou jím totiž vybaveny procesory Haswell a Broadwell, díky čemuž může být napájecí systém na základní desce jednodušší a procesor také má lepší kontrolu nad svým napájením. Procesory Skylake a Kaby Lake (Skylake Refresh) ale FIVR obsahovat nemají (není jasné proč), přičemž ten se má vrátit právě v roce 2017 jako součást procesorů Ice Lake, alespoň dle stránek Hardwareluxx.

Jinak toho zatím ještě moc nevíme o procesorech Ice Lake. Dle podobného názvu a vůbec celé logiky strategie tick tock by měly být v podstatě jen zmenšenými procesory Skylake, které již nebudou vyráběny 14nm procesem, ale 10nm. Přesto se tu ale mohou objevit některá vylepšení, jako třeba 512bitové instrukce AVX a pravděpodobně budou zapotřebí nové desky s novým socketem.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás Ceny DRAM šly zakrátko nahoru o pětinu, začínají růst i u nás
Vypadá to, že časy poklesu cen na trhu s paměťmi DRAM jsou pryč a my se dozvídáme, že příčinou je nová exportní politika Japonska vůči Jižní Koreji. Ceny přitom zakrátko vyletěly velice prudce nahoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej Grafický tablet Wacom Cintiq 22 dostává Full HD displej
Tradiční výrobce grafických tabletů, společnost Wacom, představila 21,5” variantu svého tabletu Cintiq 22. Ta je vybavena displejem s Full HD rozlišením a 72% pokrytím barevného gamutu NTSC.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI
Společnost Samsung je známým výrobcem paměťových čipů a nyní svou nabídku rozšiřuje o kapacitně velké a velmi rychlé LPDDR5 čipy. Ty by měly najít své využití především v moderních smartphonech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala