www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Cannonlake zrušeny, chystají se Ice Lake

Intel Cannonlake zrušeny, chystají se Ice Lake
, , aktualita
O procesorové roadmap společnosti Intel se v poslední době dozvídáme řadu zásadních novinek. Jde jednak o zrušení procesorů generace Cannonlake, uvedení rodiny Kaby Lake a nyní se objevila další novinka - Ice Lake.
K oblíbeným
reklama
Pozdržení procesorů Intel Cannonlake bylo nyní tlumočeno již jako jejich zrušení, ale podívejme se na to ze širšího úhlu. Dnes jsou stále aktuální procesory Intel Haswell, tedy Core 4. generace. Pátá generace přišla pouze v podobě dvou procesorů Broadwell, které nejsou zrovna levné, ale zato jsou vybaveny dosud nejsilnějším integrovaným GPU. Nyní tedy čekáme už na příchod šesté generace, čili Skylake, které by dle firemní strategie tick-tock měly představovat druhou a poslední rodinu 14nm procesorů.

Ale právě v tom bychom se mýlili, neboť nastane podobný scénář jako v případě příchodu procesorů Haswell Refresh. Ty nastoupily namísto chystaných Broadwell, a tak i Skylake budou mít svůj refresh, který již dostal své označení Kaby Lake. Můžeme tedy říci, že Kaby Lake přijdou místo chystaných Cannonlake, a to v příštím roce. V perexu zmíněné Ice Lake jsou chystány pro rok 2017 a měly by to být první 10nm procesory od Intelu.

Procesory Ice Lake také mají opět využít FIVR (Fully Integrated Voltage Regulator), čili v procesoru plně integrovaný regulátor napětí, který bude mít přestávku. Jsou jím totiž vybaveny procesory Haswell a Broadwell, díky čemuž může být napájecí systém na základní desce jednodušší a procesor také má lepší kontrolu nad svým napájením. Procesory Skylake a Kaby Lake (Skylake Refresh) ale FIVR obsahovat nemají (není jasné proč), přičemž ten se má vrátit právě v roce 2017 jako součást procesorů Ice Lake, alespoň dle stránek Hardwareluxx.

Jinak toho zatím ještě moc nevíme o procesorech Ice Lake. Dle podobného názvu a vůbec celé logiky strategie tick tock by měly být v podstatě jen zmenšenými procesory Skylake, které již nebudou vyráběny 14nm procesem, ale 10nm. Přesto se tu ale mohou objevit některá vylepšení, jako třeba 512bitové instrukce AVX a pravděpodobně budou zapotřebí nové desky s novým socketem.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek