reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel chce umožnit přetaktování SSD

, , aktualita
Intel chce umožnit přetaktování SSD
Když se před řadou let uživatelé pokoušeli taktovat své procesory, společnost Intel nebyla takovým snahám nakloněna, ovšem o to bylo taktování větší zábava. Nyní chce Intel sám na nadcházejícím IDF (Intel Developer Forum) v září představit,...
Intel chce umožnit přetaktování SSD
Když se před řadou let uživatelé pokoušeli taktovat své procesory, společnost Intel nebyla takovým snahám nakloněna, ovšem o to bylo taktování větší zábava. Nyní chce Intel sám na nadcházejícím IDF (Intel Developer Forum) v září představit, jak lze snadno přetaktovat SSD, a zvýšit tím jeho výkon. IDF proběhne od 10. do 12. září v Moscone Convention Center, San Francisku.

Část konference (AIOS001) bude věnována výhradně přetaktování a v jejím rámci chce Intel posluchatele seznámit s možnostmi přetaktování procesorů Core i7-4000 "Ivy Bridge-E" na čipsetu Intel X79, čili nejnovějšího hi-endu pro pracovní stanice a při této příležitosti bude také poprvé ukazovat přetaktování SSD.

Na SSD se můžeme pokusit o přetaktování samotného kontroleru, ale i samotných pamětí NAND Flash, ovšem v takovém případě je třeba zajistit, aby byla zachována integrita dat, a není tedy vyloučeno, že přetaktováním SSD se sníží jeho spolehlivost. Otázkou pak je, co to přinese, když v sekvenčních operacích už dnešní SSD narážejí na limity rozhraní SATA 6 Gbps. Nicméně již příští čipové sady Intelu mají přinést rozhraní SATA Express, čili spojení rozhraní SATA a PCI Express s propustností 8 či 16 Gbps. To bylo definováno teprve nedávno v nových specifikacích SATA Revision 3.2.

Zdroj: X-bit labs
reklama
reklama
reklama