www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chystá 10nm+ proces, bude méně produktivní než 14nm i 22nm proces

Intel chystá 10nm+ proces, bude méně produktivní než 14nm i 22nm proces
, , aktualita
Že se Intelu moc nedaří s jeho 10nm procesem, je známá věc. Ještě letos by měl přijít s jeho další generací, nicméně ani ten nemá být zrovna nejlepším procesem, se kterým kdy přišel. Dokonce i 22nm verze bude v některých ohledech lepší.
K oblíbeným
reklama
CFO společnosti Intel, George Davis, se na nedávné konferenci rozhovořil a prozradil pár zajímavých informací. Např. zmínil, že Intel díky nižší závislosti na asijských pobočkách ve srovnání s ostatními společnostmi zatím nemá žádné problémy s koronavirem a omezováním výroby. Také se hovořilo o připravovaném 10nm+ procesu. Ten by se měl objevit ještě letos a dokonce i u serverových procesorů, ale bude jen přechodovým můstkem k 7nm výrobnímu procesu, který se snad Intelu povede o mnoho více než ten 10nm.
 
Intel logo
 
Sám Intel přiznal, že určitě nepůjde o nejlepší výrobní proces, který kdy Intel měl. Přestože se výtěžnost stále zlepšuje, i nadále je předchozí 14nm proces produktivnější. Přestože tak na waferu vyrobeném 10nm technologií může být více procesorů, těch dobrých je kvůli nižší výtěžnosti málo a 14nm proces tak ve výsledku vychází lépe. Překvapivé je však to, že Intel nadále přiznává, že jeho 10nm proces je v tomto ohledu horší dokonce i než 22nm proces a v tomto se proti minulosti nic nezměnilo.
 
Pokud jde o přechod na 7nm procesory, zde se očekávají lepší vlastnosti a nástup na konci roku 2021, tedy dva roky po tom, co na něj přešlo AMD. Pokud vše půjde podle plánu, to v té době bude s největší pravděpodobností prodávat už 5nm procesory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou Amazon se soustředí na nezbytné zboží a dodávky hardwaru váznou
Amazon už dříve avizoval, že přinejmenším do 5. dubna bude při naskladňování a odesílání zboží upřednostňovat to, co lidé v dnešní době nezbytně potřebují a do toho patří třeba i toaletní papír. Hardware má menší prioritu, což trápí nejen výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová K posádce Crew Dragon pro misi NASA na ISS se připojí i astronautka Shannon Walkerová
Společnost SpaceX by již tento rok měla létat s astronauty na palubě své kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Kromě květnové mise Demo-2 je na tento rok naplánovaná i mise dalších astronautů k ISS, k nim by se měla připojit i Shannon Walkerová. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů InWin C200: pracovní počítačová skříň jak ze starých časů
Společnost InWin tentokrát neukázala žádnou okázalou specialitku, ale naopak skříň, která by měla být především praktická. C200 je totiž určena pro "tvůrce obsahu", takže lze mluvit o skříni pro pracovní stanice. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek