www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Comet Lake-S až v druhém kvartálu, Rocket Lake-S v příštím roce

Intel Comet Lake-S až v druhém kvartálu, Rocket Lake-S v příštím roce
, , aktualita
Dle zprávy serveru Tom's Hardware měl Intel původně představit své Comet Lake-S, čili nová desktopová Core, již právě na CES 2020. To se ale nestalo a kvůli jistým problémům byl jejich nástup odložen. 
K oblíbeným
reklama
Bavíme se tak o desktopových procesorech, které nastoupí po dnešních Coffee Lake-S Refresh a přijdou pro novou patici LGA 1200 s až 10 jádry. Nemusíme tak vůbec řešit, zda budou kompatibilní se staršími deskami, to je pochopitelně vyloučeno. Byla tu také otázka, zda se Intel odhodlá nabídnout s nimi již rozhraní PCIe 4.0, protože dle informací z CES 2020 měly mnohé desky s LGA 1200 toto rozhraní nabídnout, ale Intel měl prý problémy s jeho implementací do čipových sad, ačkoliv procesory byly v pořádku, ovšem ve výsledku tu bude pouze PCIe 3.0, ačkoliv desky jsou se svou výbavou připraveny i pro novou verzi. 
 
LGA 1200
 
Tak jen doufejme, že si při koupi nových desek nebudeme zbytečně připlácet za externí frekvenční generátory a redrivery, které bylo nutné přidat na desky pro zajištění kvalitního signálu sběrnice PCIe 4.0. I tak to ovšem prý nestačilo a Intel se nakonec rozhodl její podporu zcela zrušit. 
 
Desky pro LGA 1200 jsou aktuálně ve finálních stádiích vývoje a jejich výrobci se dle zdroje mohou rozhodnout, zda PCIe 4.0 z jejich nabídky zcela vypustí, anebo možnou podporu zachovají a budou doufat, že Intel v rámci Rocket Lake-S ji přece jen nějak zprovozní. To by ale znamenalo zpětnou změnu podpory zásadní technologie a osobně jsem toho názoru, že něco takového očekávat prostě nemůžeme, zvlášť když má být problém v čipových sadách.
 
Dále se dozvídáme, že Comet Lake dostaly zvýšenou hodnotu Tau z 28 a 56 sekund. Ta představuje doporučený čas, po který může CPU strávit v turbo stavu PL2 (Power Level 2), jehož úroveň spotřeby byla nastavena na 250W (PL1 má 127 W). To znamená, že desky budou obecně potřebovat kvalitnější systém napájení a to se nejvíce odrazí v cenách levnějších modelů. Nicméně to bude záviset i na tom, zda budou výrobci desek vždy dodržovat doporučenou hodnotu Tau. 
 
Otázka podpory PCIe 4.0 na deskách pro CPU Intel nyní stále není zcela vyřešena, takže se leccos ještě může změnit, ostatně nástup generace Comet Lake-S se nyní plánuje na polovinu letošního dubna, takže zbývá ještě téměř celý kvartál. Intel by pochopitelně měl velice rád na trhu hardware pro PCIe 4.0, ovšem s mnohem větším nadšením by ji jistě uvítali výrobci SSD a SSD kontrolerů. 
 
Comet Lake-S ještě mají nabídnout oficiální podporu DDR4-2933, stále integrovanou grafiku třídy (většinou) UHD 630 (nebo stejnou pod označením UHD 730). A co se týče Rocket Lake-S ty jsou dle Tom's Hardware aktuálně plánovány na představení během CES 2021. Pak je tu ovšem otázka, kdy a v jaké podobě by měly dorazit slíbené 10nm desktopové procesory. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna
Nvidia, Google a Microsoft mají nového konkurenta. Amazon totiž představil platformu Luna, která umožní streamování her až ve 4K se 60 fps. Předplatné bude rozděleno do kanálů a svůj vlastní bude mít také Ubisoft.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta
Společnost Tesla musela řešit nemilý problém. Lehla ji celá počítačová síť, takže nefungoval nejen web, ale ani mobilní aplikace. Majitelé se tak pomocí telefonů dočasně nemohli dostat do svých aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware
Očekávaný návrat série Baldur's Gate v podobě třetího dílu založeného na moderní edici pravidel D&D se bohužel odkládá. Betaverze pro veřejné testování v rámci předběžného přístupu tak přijde později, ale ne o moc.
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake
O procesorech Elkhart Lake jsme věděli už před rokem a půl a ty se nyní dostávají na trh coby 10nm generace Atom Embedded. Založeny jsou už na procesu SuperFin a jádrech Tremont. K dispozici budou ve třech řadách. 
Včera, aktualita, Jan Vítek