www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Comet Lake-S Refresh se dostaly do asijských obchodů

Intel Comet Lake-S Refresh se dostaly do asijských obchodů
, , aktualita
Dobře víme, že Intel si chystá procesory Rocket Lake-S s novými jádry jen v podobě lepších verzí, čili Core i5, Core i7 a Core i9. Slabší procesory čeká jen oprášení starých verzí, čili tu máme Comet Lake-S Refresh. 
K oblíbeným
reklama
A pochopitelně nás takové procesory nedonutí otevřít úžasem ústa a kecnout si na zem. Intel je ostatně bude stále řadit mezi Core 10. generace, jak ukazuje i následující snímek, kde máme vyfoceny modely Core i3-10105F bez aktivovaného grafického čipu. 
 
 
Čili na trh brzy nastoupí jednak Rocket Lake-S v modelech Core i5 a vyšších a pak Comet Lake-S Refresh v Core i3 a nižších, přičemž právě ty se už dostávají do skladů prodejců konkrétně v Malajsii. Díky tomu, že půjde stále o procesory 10. generace, budou Rocket Lake-S ve své 11. generaci jasně odděleny a zákazník bude mít jistotu, že když si pořídí Core s číselným označením začínajícím 11, dostane už nová jádra s vyšším IPC a také integrovanou grafiku Xe (pokud nepůjde o verzi F, pochopitelně). 
 
Od procesorů jako Core i3-10105F můžeme očekávat jen mírně zvýšené takty, na což má Intel v jejich případě prostor. Ostatně právě zmíněný 10105F (či 10105) bude mít jen o 100 MHz vyšší takt než model Core i3-10100. To platí pro základní takt 3,6 a nově tedy 3,7 GHz, přičemž o turbu nového CPU se ještě neví nic. 
 
Oficiálně by se Rocket Lake-S a Comet Lake-S Refresh měly dostat na trh snad současně, čili někdy do konce března a postupně to vypadá, že Intel tak dlouho možná ani čekat nebude, když už se tvoří skladové zásoby i u koncových prodejců v maloobchodu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře