www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-10900KS: očekáváme nový speciální model

Intel Core i9-10900KS: očekáváme nový speciální model
, , aktualita
Intel by měl už v příštím měsíci vypustit na trh procesory Rocket Lake-S, ovšem i tak se nejspíše chystá ještě obohatit svou rodinu Comet Lake-S jedním modelem, a sice speciální verzí procesoru Intel Core i9-10900K. 
K oblíbeným
reklama
Intel Core i9-10900KS rozhodně nebude první procesorová specialita. Vzpomenout můžeme třeba na výroční procesor Core i7-8086K anebo na model Core i9-9900KS, na niž naše novinka přímo naváže. 
 
 
Procesor Core i9-9900KS byl pochopitelně především o výkonu a nabízel svého času turbo všech jader na rovných 5 GHz, zatímco běžné modely zvládly s takovou frekvencí běžet jen při nižší zátěži z hlediska počtu jader. A některé ještě lépe vybrané kusy, které už se prodávaly ve specializovaných obchodech jako Silicon Lottery, dokázaly se všemi jádry běžet až na 5,2 GHz, čili ty už nepředstavovaly ani smetánku všech Coffee Lake, ale spíše samotnou třešničku na dortu. 
 
Procesory Core i9-10900KS tak budou to nejlepší z generace Comet Lake-S, co Intel na trhu nabídne a lze říci, že stále na něm budou mít své místo, neboť jde o desetijádrová CPU, zatímco Rocket Lake-S skončí na osmi jádrech. Nicméně jejich nástup ještě nebyl oficiálně potvrzen, takže zatím jde pouze o fámy. Ty sice vychází z oficiálního dokumentu, kde sám Intel tento model uvádí ve výčtu s ostatními, jenomže to automaticky neznamená, že se jej opravdu chystá vypustit na trh. 
 
Čili jako obvykle uvidíme, nicméně Intel se rovněž chystá vypustit na trh i Comet Lake-S Refresh, což budou procesory v řadách Core i3 a nižších. Pro ně totiž Intel nechce použít nový křemík v podobě Rocket Lake-S, čili se dá říci, že Skylake stále ještě nekončí, čili proč by nemohl přijít na trh ještě jeden výkonnější Core i9 z 10. řady? 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala