www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-10910: co nabídne speciál pro Apple?

Intel Core i9-10910: co nabídne speciál pro Apple?
, , aktualita
Intel si dle nejnovějších informací chystá ještě další desetijádrový procesor z generace Comet Lake-S, a to model Core i9-10910. Ten by tak měl být rychlejší než 10900, ovšem pak je tu ještě hi-end v podobě 10900K. 
K oblíbeným
reklama
Procesor Intel Core i9-10910 se už objevil v databázi benchmarku Geekbench 5 s popiskem systému iMac20,2. Sám je ale jasně označen jako desetijádrový model a lze očekávat, že my se jej na běžném trhu nedočkáme a že půjde o exkluzivitu pro Apple. Ten se s Intelem přitom už pomalu loučí, ale to pochopitelně nebrání jejich spolupráci do té doby, než bude Apple skutečně připraven procesory x86 nahradit vlastními založenými na ARM. 
 
 
Z výpisu se dozvídáme, že základní takt procesoru Core i9-10910 je 3,6 GHz, takže se určitě nejedná o model s TDP 65 W, ale spíše 125 W nebo na podobné úrovni. TDP vychází právě z výdeje tepla procesoru při základním taktu a ten odpovídá právě 125W modelu Core i9-10850K. Dříve se ale mluvilo o tom, že jde pouze o TDP 95 W, ovšem to by si Intel musel pro Apple schraňovat mimořádně povedené kusy křemíku. 
 
Dle TechPowerUp pak tento procesor dosáhne turbo taktu až 5 GHz, pro což už zase platí jiný limit tepelného výdeje či spotřeby. A vypadá to, že ta by skutečně mohla být v porovnání s řadovými modely umírněná, neboť každý z desetijádrových Core i9 10. generace frekvenci 5 GHz překračuje, pokud tedy nejde o úsporné modely. 
 
Soudě dle testů Geekbench má Core i9-10910 o téměř 7 procent vyšší jednovláknový výkon než Core i9-10900, ovšem o více než 9 procent nižší vícevláknový výkon. To ovšem neodpovídá našim očekáváním dle toho, co bylo řečeno výše, protože přinejmenším při jednovláknovém výkonu by to mělo být naopak. Je možné, že do výsledků promluvila i rozdílnost testovaných platforem. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek