www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Core i9-9900KS dle křemíkové loterie zvládne 5,2 GHz jen vzácně

Intel Core i9-9900KS dle křemíkové loterie zvládne 5,2 GHz jen vzácně
, , aktualita
I bez informací z obchodu Silicon Lottery by bylo velice patrné, že Intel nabízející procesor Core i9-9900KS už ze svého 14nm procesu mačká téměř maximum. Nyní se dozvídáme, jak na tom tato CPU jsou z hlediska přetaktování. 
K oblíbeným
reklama
Procesor Core i9-9900KS už je několik dní na trhu a nabízí každému garantované turbo všech jader na 5 GHz. Dalo by se ovšem toto turbo ještě trošku popohnat? Dle nabídky Silicon Lottery, obchodu specializujícího se na prodej procesorů s různými možnostmi dalšího přetaktování, už mnohé 9900KS budou i se základním nastavením taktů pracovat na hranici svých možností. 
 
 
Jak jinak si ostatně vysvětlit, že pouze tři procenta procesorů, ke kterým se obchod Silicon Lottery dostal, zvládnou přetaktování na 5,2 GHz (1,325 V) na všech jádrech? A pokud má někdo zájem, může si takový dodatečně binovaný procesor koupit, ovšem bude jej to stát 1200 dolarů. Pokud se spokojí s 5,1 GHz (1,287 V), přijde jej to na 750 dolarů, takže taková nabídka je vzhledem k získanému výkonu navíc vhodná v případě běžných uživatelů opravdu jen pro ty, kterým na penězích nezáleží a chtějí prostě co nejvyšší takt svého osmijádra. Ale nejde pouze o ně, velký zájem mohou mít overclockeři, kteří tak mají jistotu, že pro své pokusy získali ty nejlepší z nejlepších kousků. 
 
V nabídce je ještě jeden, a sice 5GHz procesor Core i9-9900KS (1,25 V), a to za 600 dolarů, což vypadá jako nesmysl. Však 5GHz je výchozí turbo všech jader, tak proč platit víc? Zde ovšem nejde o turbo, ale o nahrazení základní 4GHz frekvence zvýšenou 5GHz, kterou by měl sice daný procesor zvládnout tak jako tak, ale dle definice turba ne stále. Za zmínku ještě stojí, že AVX offset je ve všech třech případech 2, takže při využití daných instrukcí budou tyto procesory pracovat na taktu o 200 MHz nižším. 
 
Co se týče nabídky procesorů Core i9-9900K či KF na Silicon Lottery, žádný z nich nezvládne 5,2 GHz. Máme tu ale v obou případech 5,1GHz kousky za 930 (K) a 850 (KF) dolarů. Čili nový 9900KS na 5,1 GHz je s cenou 750 USD výrazně levnější, a to proto, že v případě starších Core i9-9900K a KF jen maximálně 8 procent zvládlo takový takt, zatímco procesorů KS je daleko větší procento. Core i9-9900KS 5,2 GHz jsou mimochodem aktuálně už vyprodané.
 
A jaká je nabídka českých obchodů? Tam se Core i9-9900KS zatím usídlil s cenami mezi 15 a 15,5 tisíci korun, což má velice blízko k průměrné ceně Core i9-9900K (cca 14.800 Kč). Jenomže staré "káčko" se dá skladem sehnat i mnohem levněji, a to v řadě obchodů i výrazně pod 14 tisíc. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů