reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel demonstroval quad-core procesory

, , aktualita
Intel demonstroval quad-core procesory
Doby vícejádrová pomalu začíná. Zatímco dnes jen málo z nás může využívat výhod dvoujádrových procesorů, Intel už demonstroval první čtyřjádrové procesory Clovertown. Justin Rattner předvedl první dva procesory Clovertown, nástupce serverového...
Intel demonstroval quad-core procesory
Doby vícejádrová pomalu začíná. Zatímco dnes jen málo z nás může využívat výhod dvoujádrových procesorů, Intel už demonstroval první čtyřjádrové procesory Clovertown. Justin Rattner předvedl první dva procesory Clovertown, nástupce serverového procesoru Woodcrest, který je odvozen z mobilního procesoru Merom. Bližší údaje o předvedených čipech Clovertown nejsou bohužel k dispozici.Na procesory Woodcrest a Merom teprve přijde řada někdy v polovině tohoto roku, čtyřjádrový Clovertown by se pak měl objevit už na začátku příštího roku. Paměť L2 cache by měla dosahovat velikosti 4MB.

Ve vývoji jsou další čtyřjádrové procesory jako desktopový Kentsfield (4MB L2 cache) či serverový Tigerton. Oba by se měly rovněž představit v průběhu příštího roku. 45nm proces pak přinese i první osmijádrové procesory. Bohužel minimálně do roku 2008 Intel nebude mít integrovaný řadič pamětí, což je se vzrůstajícím počtem jader stále vážnější problém, protože samotná FSB je následně velmi výrazně zatěžována.

Podle Intelu se rovněž můžeme těšit na procesory s desítkami či dokonce stovkami jader. Ale toho se jen tak brzy nedočkáme, nehledě na to, že využití takových procesorů bude jistě velmi omezené.

Zdroj: www.computerbase.de, www.tgdaily.com
reklama
reklama
reklama