www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel desktopové Broadwell ještě neodepsal

Intel desktopové Broadwell ještě neodepsal
, , aktualita
Možná že jste zaznamenali zprávu o tom, že Intel se chystá z procesorové nabídky vyřadit své dva jediné desktopové modely Broadwell. Tyto informace nejsou pravdivé, ale jak a proč se objevily?
K oblíbeným
reklama
Právě server IT World přinesl zprávu o tom, že procesory Core i7-5775C a Core i5-5675C končí, ačkoliv jde o unikátní modely, a to nejen díky tomu, že jsou v nabídce desktopových CPU generace Broadwell jediné a jediné i zůstanou. Jde také o to, že tyto procesory nabízí dosud nejvýkonnější integrované grafické jádro, které má Intel na trhu, a to GT3e (Iris Pro) se 128 MB eDRAM. To je aktuálně rychlejší než grafiky v desktopových APU od AMD, ovšem těm zase nemohou procesory od Intelu konkurovat svou cenou, která je dost vysoká.

Redaktor serveru Anandtech poté kontaktoval přímo Intel, aby zjistil, jestli se zpráva IT World může považovat za pravdivou a Intel rychle odpověděl, že zmíněné procesory se rozhodně ještě nechystá poslat do důchodu. Stále se vyrábí a vyrábět budou.

Vypadá to tedy, že si někdo spletl generaci Broadwell se Skylake. Intel totiž ve své roadmap nemá žádné desktopové procesory Skylake pro socket LGA 1151, které využijí výkonnou grafiku GT3e nebo GT4e. Čili Core i7-5775C a Core i5-5675C nemají své předchůdce a asi nebudou mít ani své nástupce. Intel také zatím nevypustil na trh ani jiné procesory Skylake s grafikami Iris Pro, tedy ani mobilní Skylake H. Ty by měly nastoupit až někdy v příštím roce, takže titul procesorů s nejvýkonnější grafikou Broadwellům ještě dlouho nic nevezme.

Intel se také potýká s tím, že desktopové Broadwell nedodává na trh v dostatečném množství, což se tedy týká amerického, neboť v Evropě a Asii k dostání jsou běžně. Takový Newegg ale má velice často tyto procesory nedostupné a dle Intelu by se situace měla zlepšit ještě do konce září.

Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář