www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+

Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+
, , aktualita
Intel se dle uniklé části prezentace chystá řádně vylepšit svou procesorovou řadu Atomů, a to v rámci připravované generace Grand Ridge. Má jít přitom o vícečipové procesory čítající až 24 jader Atom vyráběných na jistém procesu 7nm HLL+. 
K oblíbeným
reklama
My už víme, že procesorová architektura Atom by už brzy měla hrát v nabídce Intelu mnohem větší roli než doposud. Jde samozřejmě o nové hybridní procesory jako Lakefield a především pak Alder Lake, které nabídnou maximálně osm jader Core a stejný počet Atomů. Grand Ridge ale bude přece jen o něčem jiném. 
 
 
Ukazuje se, že to budou až 24jádrové procesory s taktem do 2,6 GHz a složeny budou z více samostatných čipů spojených pomocí rozhraní Scalable Coherent Fabric. Intel přitom plánuje v příštím roce představit dvě nové architektury a to Core "Golden Cove" a Atom "Gracemont" coby výrazné vylepšení už starých Tremont, které by se měly využít právě i v procesorech Alder Lake. Na oficiální roadmap pak vidíme "Next Mont" a to by měla být právě i platforma Grand Ridge. 
 
 
Je to ostatně zřejmé i díky tomu, že se coby výrobní proces už využije nová 7nm technologie, se kterou v případě Gracemont samozřejmě nemůžeme počítat. Ostatně tato technologie přijde se zpožděním a nejdříve na konci roku 2022. 
 
Grand Ridge také počítá již s paměťmi typu DDR5 s až 5600 MT/s a sběrnicí PCIe 4.0. Půjde o procesory v pouzdrech FCBGA s podporou rychlého Ethernetu a z dostupných informací je zřejmé, že tato platforma je serverová. 
 
Otázka je, co znamená označení HLL+ u 7nm procesu. O tom dnes slyšíme poprvé a zatím nejsou žádné informace o tom, o jakou zkratku jde.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX ASRock ROMED4ID-2T: EPYC nyní už i na trošku přerostlé Mini ITX
Pokud má někdo zájem, může si díky společnosti ASRock postavit sestavu založenou na procesoru AMD EPYC i na desce formátu Mini ITX. Je to pravda trošinku přerostlá Mini ITX, ale ne o moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core AMD Ryzen 7 5800U na Zen 3 ukazuje vysoký nárůst IPC v Single-Core
AMD nám udělalo poněkud nepořádek ve značení procesorů, a tak tu máme mobilní Ryzen 7 5700U na architektuře Zen 2 a 5800U, který už bude mít Zen 3. A jak ukazují první testy, jednovláknový výkon šel opravdu hodně nahoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy 3DMark dostal nové UI a také umí odhadovat herní výkon sestavy
UL Benchmarks představují novou verzi 3DMarku coby hlavní aplikace, pomocí které spouštíme všechny možné testy patřící do celé nabídky. Ta má přepracované uživatelské rozhraní a pak je tu ještě jedna novinka. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir ASRock ohlašuje tenounká PC Mars s mobilními AMD Renoir
Společnost ASRock si tentokrát nepřipravila nové komponenty, ale hotová PC řady Mars 4000U, jejíž označení už napovídá, čím budou tyto počítače vybaveny. Jde o řadu AMD Ryzen 4000U, čili mobilní Renoir. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní Intel je opět jednička, prudký růst na trhu s čipy však ukazují jiní
Firma IC Insights opět zveřejnila svůj přehled o světovém trhu mezi výrobci polovodičů, kam patří všichni, ať už mají či nemají své výrobní kapacity. Intel je opět na svém zdánlivě neotřesitelném prvním místě, ale na rozdíl od jiných moc nerostl.
Včera, aktualita, Jan Vítek