www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+

Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+
, , aktualita
Intel se dle uniklé části prezentace chystá řádně vylepšit svou procesorovou řadu Atomů, a to v rámci připravované generace Grand Ridge. Má jít přitom o vícečipové procesory čítající až 24 jader Atom vyráběných na jistém procesu 7nm HLL+. 
K oblíbeným
reklama
My už víme, že procesorová architektura Atom by už brzy měla hrát v nabídce Intelu mnohem větší roli než doposud. Jde samozřejmě o nové hybridní procesory jako Lakefield a především pak Alder Lake, které nabídnou maximálně osm jader Core a stejný počet Atomů. Grand Ridge ale bude přece jen o něčem jiném. 
 
 
Ukazuje se, že to budou až 24jádrové procesory s taktem do 2,6 GHz a složeny budou z více samostatných čipů spojených pomocí rozhraní Scalable Coherent Fabric. Intel přitom plánuje v příštím roce představit dvě nové architektury a to Core "Golden Cove" a Atom "Gracemont" coby výrazné vylepšení už starých Tremont, které by se měly využít právě i v procesorech Alder Lake. Na oficiální roadmap pak vidíme "Next Mont" a to by měla být právě i platforma Grand Ridge. 
 
 
Je to ostatně zřejmé i díky tomu, že se coby výrobní proces už využije nová 7nm technologie, se kterou v případě Gracemont samozřejmě nemůžeme počítat. Ostatně tato technologie přijde se zpožděním a nejdříve na konci roku 2022. 
 
Grand Ridge také počítá již s paměťmi typu DDR5 s až 5600 MT/s a sběrnicí PCIe 4.0. Půjde o procesory v pouzdrech FCBGA s podporou rychlého Ethernetu a z dostupných informací je zřejmé, že tato platforma je serverová. 
 
Otázka je, co znamená označení HLL+ u 7nm procesu. O tom dnes slyšíme poprvé a zatím nejsou žádné informace o tom, o jakou zkratku jde.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář