www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Haswell-EX: 18 jader a Hyperthreading navrch

Intel Haswell-EX: 18 jader a Hyperthreading navrch
, , aktualita
Intel si připravil nové procesory Haswell-EX, které přijdou ve verzích nabízejících dokonce až 18 procesorových jader, přičemž podpora Hyperthreadingu z nich dělá procesory, které najednou mohou zpracovávat až 36 vláken.
K oblíbeným
reklama
Jak jistě víte, Hyperthreading v případě procesorů Intel efektivně zdvojnásobuje počet procesorových jader, díky čemuž může každé fyzické jádro zpracovávat dvě procesová vlákna. Procesory Haswell-EX, prodávané pod značkou Xeon, s až 18 jádry se tak systému jeví jako 36jádrové modely, přičemž jako takové potřebují i ohromné množství vyrovnávací paměti. V tomto případě je to až 45 MB L3 cache.

Není tedy divu, že se spotřeba takovýchto procesorů dostane až na 165 W, ovšem to platí pouze pro jeden 18jádrový procesor. Jiný se zase spokojí pouze se 115 W, což je také minimální spotřeba nové řady, do níž patří 4, 8, 10, 12, 14, 16 a konečně 18jádrové modely, takže na výběr je jich dpst. Zajímavé je, že pracovní frekvence se většinou pohybuje od 2 do 2,5 GHz a jen čtyřjádrový model se odvážil jít přes 3 GHz.

Nové Xeony také podporují paměti DDR4 a vyráběny jsou tedy v rámci architektury Haswell, což znamená, že pro ně Intel stále využil svůj 22nm proces.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů