www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Haswell-EX: 18 jader a Hyperthreading navrch

Intel Haswell-EX: 18 jader a Hyperthreading navrch
, , aktualita
Intel si připravil nové procesory Haswell-EX, které přijdou ve verzích nabízejících dokonce až 18 procesorových jader, přičemž podpora Hyperthreadingu z nich dělá procesory, které najednou mohou zpracovávat až 36 vláken.
K oblíbeným
reklama
Jak jistě víte, Hyperthreading v případě procesorů Intel efektivně zdvojnásobuje počet procesorových jader, díky čemuž může každé fyzické jádro zpracovávat dvě procesová vlákna. Procesory Haswell-EX, prodávané pod značkou Xeon, s až 18 jádry se tak systému jeví jako 36jádrové modely, přičemž jako takové potřebují i ohromné množství vyrovnávací paměti. V tomto případě je to až 45 MB L3 cache.

Není tedy divu, že se spotřeba takovýchto procesorů dostane až na 165 W, ovšem to platí pouze pro jeden 18jádrový procesor. Jiný se zase spokojí pouze se 115 W, což je také minimální spotřeba nové řady, do níž patří 4, 8, 10, 12, 14, 16 a konečně 18jádrové modely, takže na výběr je jich dpst. Zajímavé je, že pracovní frekvence se většinou pohybuje od 2 do 2,5 GHz a jen čtyřjádrový model se odvážil jít přes 3 GHz.

Nové Xeony také podporují paměti DDR4 a vyráběny jsou tedy v rámci architektury Haswell, což znamená, že pro ně Intel stále využil svůj 22nm proces.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář