www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel i AMD slibují bezproblémovou distribuci, ovšem prodeje PC mají spadnout

Intel i AMD slibují bezproblémovou distribuci, ovšem prodeje PC mají spadnout
, , aktualita
Společnosti Intel a AMD se nechaly slyšet, že jejich dodavatelské řetězce fungují a procesorů na trhu bude dostatek. Nemusíme se tak bát toho, že by rostly ceny a možná to bude spíše naopak, jak ukazují předpovědi pro celý trh s PC.
K oblíbeným
reklama
Koronavirus by tak mohl v podstatě vyřešit problém Intelu s nedostatečnou kapacitou výroby, i když je otázka, zda Intel o takové řešení vůbec stojí. Právě tato firma prostřednictvím svého CEO Roberta Swana hlásí, že zásobování pomáhá řídit její Pandemic Leadership Team, který byl vytvořen už před 15 lety a i díky němu je firma schopna operovat s téměř stoprocentní kapacitou a v 90 procentech případů dodávat zboží na čas. 
 
 
S vyjádřením přišla také Lisa Su z AMD, která uvádí, že firma podniká kroky k minimalizaci dopadu opatření vlád i k zajištění bezpečnosti vlastních zaměstnanců. Chce tak stále vyrábět a distribuovat zboží tak, jak je zvyklá. Nicméně ani AMD a ani Intel zatím neupravuje svůj finanční výhled na právě už pomalu končící kvartál, i když lze očekávat, že tu budou následky.
 
Mluví se také o tom, že v nejbližší době mohou vzrůst prodeje serverů a síťových zařízení, a to z prostého důvodu nadměrného datového provozu, který vytvářejí všichni z domova pracující/studující a doma se nudící lidé. Streamingové služby jsou tak nuceny regulovat kvalitu videa a na druhé straně řada poskytovatelů připojení uvolňuje omezení. 
 
Nicméně provozovatelům musí být jasné, že půjde jen o dočasný výkyv a časem se i situace na Internetu zase uklidní. Jde ale i o téma pro AMD a Intel, neboť lze předpokládat, že bude přeci jen vyšší zájem o serverové produkty, zatímco prodej PC naopak má jít prudce dolů, a to až o 30 procent
 
 
Takový pokles by byl naprosto nevídaný, jak ukazuje i tento graf. Samotný Asus navíc předpokládá pro první letošní kvartál dokonce 40% pokles prodejů a situace se nemusí moc zlepšit ani v druhém kvartálu. Továrny v Číně se sice aktuálně už zase rozjíždějí, ovšem trhy v Evropě a USA jsou ochromeny a samozřejmě nejde jen o zavřené kamenné obchody, ale i o neochotu lidí kupovat počítače v době, kdy je ekonomická situace takto nejistá. Navíc i Amazon hlásí, že v USA a Velké Británii bude naskladňovat a prodávat jen nezbytné zboží, a to přinejmenším do 5. dubna. 
 
 
Obrat na PC trhu se stále optimisticky očekává v třetím kvartálu, ale to můžeme jen doufat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře