www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel i AMD slibují bezproblémovou distribuci, ovšem prodeje PC mají spadnout

Intel i AMD slibují bezproblémovou distribuci, ovšem prodeje PC mají spadnout
, , aktualita
Společnosti Intel a AMD se nechaly slyšet, že jejich dodavatelské řetězce fungují a procesorů na trhu bude dostatek. Nemusíme se tak bát toho, že by rostly ceny a možná to bude spíše naopak, jak ukazují předpovědi pro celý trh s PC.
K oblíbeným
reklama
Koronavirus by tak mohl v podstatě vyřešit problém Intelu s nedostatečnou kapacitou výroby, i když je otázka, zda Intel o takové řešení vůbec stojí. Právě tato firma prostřednictvím svého CEO Roberta Swana hlásí, že zásobování pomáhá řídit její Pandemic Leadership Team, který byl vytvořen už před 15 lety a i díky němu je firma schopna operovat s téměř stoprocentní kapacitou a v 90 procentech případů dodávat zboží na čas. 
 
 
S vyjádřením přišla také Lisa Su z AMD, která uvádí, že firma podniká kroky k minimalizaci dopadu opatření vlád i k zajištění bezpečnosti vlastních zaměstnanců. Chce tak stále vyrábět a distribuovat zboží tak, jak je zvyklá. Nicméně ani AMD a ani Intel zatím neupravuje svůj finanční výhled na právě už pomalu končící kvartál, i když lze očekávat, že tu budou následky.
 
Mluví se také o tom, že v nejbližší době mohou vzrůst prodeje serverů a síťových zařízení, a to z prostého důvodu nadměrného datového provozu, který vytvářejí všichni z domova pracující/studující a doma se nudící lidé. Streamingové služby jsou tak nuceny regulovat kvalitu videa a na druhé straně řada poskytovatelů připojení uvolňuje omezení. 
 
Nicméně provozovatelům musí být jasné, že půjde jen o dočasný výkyv a časem se i situace na Internetu zase uklidní. Jde ale i o téma pro AMD a Intel, neboť lze předpokládat, že bude přeci jen vyšší zájem o serverové produkty, zatímco prodej PC naopak má jít prudce dolů, a to až o 30 procent
 
 
Takový pokles by byl naprosto nevídaný, jak ukazuje i tento graf. Samotný Asus navíc předpokládá pro první letošní kvartál dokonce 40% pokles prodejů a situace se nemusí moc zlepšit ani v druhém kvartálu. Továrny v Číně se sice aktuálně už zase rozjíždějí, ovšem trhy v Evropě a USA jsou ochromeny a samozřejmě nejde jen o zavřené kamenné obchody, ale i o neochotu lidí kupovat počítače v době, kdy je ekonomická situace takto nejistá. Navíc i Amazon hlásí, že v USA a Velké Británii bude naskladňovat a prodávat jen nezbytné zboží, a to přinejmenším do 5. dubna. 
 
 
Obrat na PC trhu se stále optimisticky očekává v třetím kvartálu, ale to můžeme jen doufat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje
Na oficiálních stránkách podpory se objevilo doporučení, ve kterém Apple uživatelům radí nepoužívat kryty pro kameru na svých MacBoocích. Místo toho doporučuje spoléhat na diodu indikující aktivní kameru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor
Méně známý výrobce si dal za cíl vyřešit věčný problém řady hráčů. Uvnitř počítačové myši Mindshunter Zephyr se totiž nachází malý ventilátor, který by měl ochlazovat povrch dlaně a zabraňovat pocení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář