www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel i AMD slibují bezproblémovou distribuci, ovšem prodeje PC mají spadnout

Intel i AMD slibují bezproblémovou distribuci, ovšem prodeje PC mají spadnout
, , aktualita
Společnosti Intel a AMD se nechaly slyšet, že jejich dodavatelské řetězce fungují a procesorů na trhu bude dostatek. Nemusíme se tak bát toho, že by rostly ceny a možná to bude spíše naopak, jak ukazují předpovědi pro celý trh s PC.
K oblíbeným
reklama
Koronavirus by tak mohl v podstatě vyřešit problém Intelu s nedostatečnou kapacitou výroby, i když je otázka, zda Intel o takové řešení vůbec stojí. Právě tato firma prostřednictvím svého CEO Roberta Swana hlásí, že zásobování pomáhá řídit její Pandemic Leadership Team, který byl vytvořen už před 15 lety a i díky němu je firma schopna operovat s téměř stoprocentní kapacitou a v 90 procentech případů dodávat zboží na čas. 
 
 
S vyjádřením přišla také Lisa Su z AMD, která uvádí, že firma podniká kroky k minimalizaci dopadu opatření vlád i k zajištění bezpečnosti vlastních zaměstnanců. Chce tak stále vyrábět a distribuovat zboží tak, jak je zvyklá. Nicméně ani AMD a ani Intel zatím neupravuje svůj finanční výhled na právě už pomalu končící kvartál, i když lze očekávat, že tu budou následky.
 
Mluví se také o tom, že v nejbližší době mohou vzrůst prodeje serverů a síťových zařízení, a to z prostého důvodu nadměrného datového provozu, který vytvářejí všichni z domova pracující/studující a doma se nudící lidé. Streamingové služby jsou tak nuceny regulovat kvalitu videa a na druhé straně řada poskytovatelů připojení uvolňuje omezení. 
 
Nicméně provozovatelům musí být jasné, že půjde jen o dočasný výkyv a časem se i situace na Internetu zase uklidní. Jde ale i o téma pro AMD a Intel, neboť lze předpokládat, že bude přeci jen vyšší zájem o serverové produkty, zatímco prodej PC naopak má jít prudce dolů, a to až o 30 procent
 
 
Takový pokles by byl naprosto nevídaný, jak ukazuje i tento graf. Samotný Asus navíc předpokládá pro první letošní kvartál dokonce 40% pokles prodejů a situace se nemusí moc zlepšit ani v druhém kvartálu. Továrny v Číně se sice aktuálně už zase rozjíždějí, ovšem trhy v Evropě a USA jsou ochromeny a samozřejmě nejde jen o zavřené kamenné obchody, ale i o neochotu lidí kupovat počítače v době, kdy je ekonomická situace takto nejistá. Navíc i Amazon hlásí, že v USA a Velké Británii bude naskladňovat a prodávat jen nezbytné zboží, a to přinejmenším do 5. dubna. 
 
 
Obrat na PC trhu se stále optimisticky očekává v třetím kvartálu, ale to můžeme jen doufat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek