www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel i AMD slibují bezproblémovou distribuci, ovšem prodeje PC mají spadnout

Intel i AMD slibují bezproblémovou distribuci, ovšem prodeje PC mají spadnout
, , aktualita
Společnosti Intel a AMD se nechaly slyšet, že jejich dodavatelské řetězce fungují a procesorů na trhu bude dostatek. Nemusíme se tak bát toho, že by rostly ceny a možná to bude spíše naopak, jak ukazují předpovědi pro celý trh s PC.
K oblíbeným
reklama
Koronavirus by tak mohl v podstatě vyřešit problém Intelu s nedostatečnou kapacitou výroby, i když je otázka, zda Intel o takové řešení vůbec stojí. Právě tato firma prostřednictvím svého CEO Roberta Swana hlásí, že zásobování pomáhá řídit její Pandemic Leadership Team, který byl vytvořen už před 15 lety a i díky němu je firma schopna operovat s téměř stoprocentní kapacitou a v 90 procentech případů dodávat zboží na čas. 
 
 
S vyjádřením přišla také Lisa Su z AMD, která uvádí, že firma podniká kroky k minimalizaci dopadu opatření vlád i k zajištění bezpečnosti vlastních zaměstnanců. Chce tak stále vyrábět a distribuovat zboží tak, jak je zvyklá. Nicméně ani AMD a ani Intel zatím neupravuje svůj finanční výhled na právě už pomalu končící kvartál, i když lze očekávat, že tu budou následky.
 
Mluví se také o tom, že v nejbližší době mohou vzrůst prodeje serverů a síťových zařízení, a to z prostého důvodu nadměrného datového provozu, který vytvářejí všichni z domova pracující/studující a doma se nudící lidé. Streamingové služby jsou tak nuceny regulovat kvalitu videa a na druhé straně řada poskytovatelů připojení uvolňuje omezení. 
 
Nicméně provozovatelům musí být jasné, že půjde jen o dočasný výkyv a časem se i situace na Internetu zase uklidní. Jde ale i o téma pro AMD a Intel, neboť lze předpokládat, že bude přeci jen vyšší zájem o serverové produkty, zatímco prodej PC naopak má jít prudce dolů, a to až o 30 procent
 
 
Takový pokles by byl naprosto nevídaný, jak ukazuje i tento graf. Samotný Asus navíc předpokládá pro první letošní kvartál dokonce 40% pokles prodejů a situace se nemusí moc zlepšit ani v druhém kvartálu. Továrny v Číně se sice aktuálně už zase rozjíždějí, ovšem trhy v Evropě a USA jsou ochromeny a samozřejmě nejde jen o zavřené kamenné obchody, ale i o neochotu lidí kupovat počítače v době, kdy je ekonomická situace takto nejistá. Navíc i Amazon hlásí, že v USA a Velké Británii bude naskladňovat a prodávat jen nezbytné zboží, a to přinejmenším do 5. dubna. 
 
 
Obrat na PC trhu se stále optimisticky očekává v třetím kvartálu, ale to můžeme jen doufat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem PNY uvedlo SSD XLR8 CS3040 s PCIe Gen4 a obřím chladičem
Společnost PNY představila nová vysoce výkonná SSD řady XLR CS3040. Ty už využívají rychlého rozhraní PCI Gen4 a k vysokému výkonu jim má dopomoci i pokročilé chlazení. Najdete zde 45g heatsink se žebrováním.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon Uniklá roadmap ukazuje chystané procesory Intel Xeon
Na světlo světa se dostala roadmap, která ukazuje plány Intelu na výrobu nových procesorů Xeon. Týká se nejbližších dvou let, pokud pomineme zbytek tohoto roku, přičemž se dozvíme o Ice Lake i Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank Canon uvedl 5 nových ITS tiskáren řady MegaTank
Canon představil pět nových ITS tiskáren. Ty mají velkoobjemové nádržky a velmi levný tisk. Nabídka novinek začíná u základní tiskárny Pixma G1420 a končí u multifunkce Pixma G3460 s připojením Wi-Fi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala