www.svethardware.cz
>
>
>

Intel i225-V "Foxville" přichází pro rychlejší Ethernet běžných uživatelů

Intel i225-V "Foxville" přichází pro rychlejší Ethernet běžných uživatelů
, , aktualita
Už dlouho ve světě osobních počítačů existuje status quo v podobě 1Gb/s Ethernetu, který je tu s námi už velice dlouho a dosud neexistovala široká snaha výrobců to nějak změnit. Nicméně nyní přichází i225-V "Foxville".
K oblíbeným
reklama
Je samozřejmě třeba dodat, že dnes už přece jen tak úplně neplatí, že běžní uživatelé jsou odkázáni na 1Gb/s Ethernet, o což se zasloužila především společnost Aquantia a její produkty (později i Realtek a Broadcom). Jenomže když si koupíme základní desku a ne nutně úplný low-end, počítáme prostě s tím, že ta bude mít ve výbavě jedno nebo dvě 1Gb/s rozhraní. Ale zdaleka nejde jen o to, neboť koupě přepínače či směrovače, nedej bože s VDSL/ADSL modemem, který bude mít cokoliv lepšího než 1Gb/s Ethernet a za rozumnou cenu, to patří spíše do říše vlhkých snů. 
 
 
Můžeme se také podívat na to, jak se za oněch 15 let, co tu s námi je 1Gb/s Ethernet, vyvinulo rozhraní Wi-Fi. Však to už dávno slibuje přenosové rychlosti, které jsou mnohem vyšší, i když s diskutovatelnou spolehlivostí a dosahem. Kabel je tak i v domácnosti nepotýkající se s rušením od sousedů sázka na jistotu a je velká škoda, že rychlý Ethernet je tak málo rozšířený a tak moc drahý. 
 
Ale co tu máme nového? V případě Intelu je to nový čip i225-V zvaný Foxville, který nabídne 2,5GbE. Mohlo by to být sice klidně už 5GbE nebo 10GbE, ale dvouapůlnásobek je také slušný, zvláště když má jít o nový standardní čip nastupující za běžné i218-V a i219-V. Můžeme počítat s tím, že i225-V se stane víceméně rovněž standardní součástí nových desek pro procesory Cascade Lake-X a také pro desky se sadami Intel 400 Series chystané pro Comet Lake-S. Osobně bych se pak nedivil, kdyby to byla (krom podpory nových procesorů) jediná výrazná výhoda nové generace desek. 
 
Nový i225-V patří mezi levné PHY jako i219-V, které spoléhají na speciální sběrnici založené na PCIe, která pracuje s poloviční propustností opravdové PCIe. Kvůli tomu se i219-V nemůže využít na deskách pro AMD, pro které je určena dražší verze i211-AT se standardním rozhraním PCIe. Čip i219-V se prodává přibližně za půldruhého dolaru a nový i225-V by na tom mohl být podobně, přičemž i211-AT přijde na 3,25 USD. 
 
Pro 2,5Gb/s Ethernet budou stačit kabely Cat5E či Cat6 a my můžeme jen doufat, že nyní už bude následovat i vlna levnějších síťových zařízení, která nám umožní rychlejší Ethernet opravdu využít.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře