www.svethardware.cz
>
>
>

Intel i225-V "Foxville" přichází pro rychlejší Ethernet běžných uživatelů

Intel i225-V "Foxville" přichází pro rychlejší Ethernet běžných uživatelů
, , aktualita
Už dlouho ve světě osobních počítačů existuje status quo v podobě 1Gb/s Ethernetu, který je tu s námi už velice dlouho a dosud neexistovala široká snaha výrobců to nějak změnit. Nicméně nyní přichází i225-V "Foxville".
K oblíbeným
reklama
Je samozřejmě třeba dodat, že dnes už přece jen tak úplně neplatí, že běžní uživatelé jsou odkázáni na 1Gb/s Ethernet, o což se zasloužila především společnost Aquantia a její produkty (později i Realtek a Broadcom). Jenomže když si koupíme základní desku a ne nutně úplný low-end, počítáme prostě s tím, že ta bude mít ve výbavě jedno nebo dvě 1Gb/s rozhraní. Ale zdaleka nejde jen o to, neboť koupě přepínače či směrovače, nedej bože s VDSL/ADSL modemem, který bude mít cokoliv lepšího než 1Gb/s Ethernet a za rozumnou cenu, to patří spíše do říše vlhkých snů. 
 
 
Můžeme se také podívat na to, jak se za oněch 15 let, co tu s námi je 1Gb/s Ethernet, vyvinulo rozhraní Wi-Fi. Však to už dávno slibuje přenosové rychlosti, které jsou mnohem vyšší, i když s diskutovatelnou spolehlivostí a dosahem. Kabel je tak i v domácnosti nepotýkající se s rušením od sousedů sázka na jistotu a je velká škoda, že rychlý Ethernet je tak málo rozšířený a tak moc drahý. 
 
Ale co tu máme nového? V případě Intelu je to nový čip i225-V zvaný Foxville, který nabídne 2,5GbE. Mohlo by to být sice klidně už 5GbE nebo 10GbE, ale dvouapůlnásobek je také slušný, zvláště když má jít o nový standardní čip nastupující za běžné i218-V a i219-V. Můžeme počítat s tím, že i225-V se stane víceméně rovněž standardní součástí nových desek pro procesory Cascade Lake-X a také pro desky se sadami Intel 400 Series chystané pro Comet Lake-S. Osobně bych se pak nedivil, kdyby to byla (krom podpory nových procesorů) jediná výrazná výhoda nové generace desek. 
 
Nový i225-V patří mezi levné PHY jako i219-V, které spoléhají na speciální sběrnici založené na PCIe, která pracuje s poloviční propustností opravdové PCIe. Kvůli tomu se i219-V nemůže využít na deskách pro AMD, pro které je určena dražší verze i211-AT se standardním rozhraním PCIe. Čip i219-V se prodává přibližně za půldruhého dolaru a nový i225-V by na tom mohl být podobně, přičemž i211-AT přijde na 3,25 USD. 
 
Pro 2,5Gb/s Ethernet budou stačit kabely Cat5E či Cat6 a my můžeme jen doufat, že nyní už bude následovat i vlna levnějších síťových zařízení, která nám umožní rychlejší Ethernet opravdu využít.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů