www.svethardware.cz
>
>
>

Intel i225-V "Foxville" přichází pro rychlejší Ethernet běžných uživatelů

Intel i225-V "Foxville" přichází pro rychlejší Ethernet běžných uživatelů
, , aktualita
Už dlouho ve světě osobních počítačů existuje status quo v podobě 1Gb/s Ethernetu, který je tu s námi už velice dlouho a dosud neexistovala široká snaha výrobců to nějak změnit. Nicméně nyní přichází i225-V "Foxville".
K oblíbeným
reklama
Je samozřejmě třeba dodat, že dnes už přece jen tak úplně neplatí, že běžní uživatelé jsou odkázáni na 1Gb/s Ethernet, o což se zasloužila především společnost Aquantia a její produkty (později i Realtek a Broadcom). Jenomže když si koupíme základní desku a ne nutně úplný low-end, počítáme prostě s tím, že ta bude mít ve výbavě jedno nebo dvě 1Gb/s rozhraní. Ale zdaleka nejde jen o to, neboť koupě přepínače či směrovače, nedej bože s VDSL/ADSL modemem, který bude mít cokoliv lepšího než 1Gb/s Ethernet a za rozumnou cenu, to patří spíše do říše vlhkých snů. 
 
 
Můžeme se také podívat na to, jak se za oněch 15 let, co tu s námi je 1Gb/s Ethernet, vyvinulo rozhraní Wi-Fi. Však to už dávno slibuje přenosové rychlosti, které jsou mnohem vyšší, i když s diskutovatelnou spolehlivostí a dosahem. Kabel je tak i v domácnosti nepotýkající se s rušením od sousedů sázka na jistotu a je velká škoda, že rychlý Ethernet je tak málo rozšířený a tak moc drahý. 
 
Ale co tu máme nového? V případě Intelu je to nový čip i225-V zvaný Foxville, který nabídne 2,5GbE. Mohlo by to být sice klidně už 5GbE nebo 10GbE, ale dvouapůlnásobek je také slušný, zvláště když má jít o nový standardní čip nastupující za běžné i218-V a i219-V. Můžeme počítat s tím, že i225-V se stane víceméně rovněž standardní součástí nových desek pro procesory Cascade Lake-X a také pro desky se sadami Intel 400 Series chystané pro Comet Lake-S. Osobně bych se pak nedivil, kdyby to byla (krom podpory nových procesorů) jediná výrazná výhoda nové generace desek. 
 
Nový i225-V patří mezi levné PHY jako i219-V, které spoléhají na speciální sběrnici založené na PCIe, která pracuje s poloviční propustností opravdové PCIe. Kvůli tomu se i219-V nemůže využít na deskách pro AMD, pro které je určena dražší verze i211-AT se standardním rozhraním PCIe. Čip i219-V se prodává přibližně za půldruhého dolaru a nový i225-V by na tom mohl být podobně, přičemž i211-AT přijde na 3,25 USD. 
 
Pro 2,5Gb/s Ethernet budou stačit kabely Cat5E či Cat6 a my můžeme jen doufat, že nyní už bude následovat i vlna levnějších síťových zařízení, která nám umožní rychlejší Ethernet opravdu využít.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA QNAP QTS 4.4.2: nová verze s lepším zabezpečením a větší podporou USB/SATA
Společnost QNAP dnes oficiálně představila operační systém QTS 4.2.2 pro své NAS, který slibuje jednak lepší zabezpečení a vedle toho také podporu širší škály řešení pro rozšíření využívajících USB či SATA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek