Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel investuje do čínských provozů 1,6 miliardy USD

5.12.2014, Jan Vítek, aktualita
Intel investuje do čínských provozů 1,6 miliardy USD
Intel se rozhodl, že do svých čínských továren v příštích letech investuje na 1,6 miliardy amerických dolarů. Peníze budou přitom použity pro dva hlavní účely, a to vylepšení výrobního provozu a také pro zkušební technologie.
Investice 1,6 miliardy dolarů bude rozprostřena do následujících 15 let a vypadá to, že většina z těchto peněz bude využita pro modernizaci a rozšíření výrobního provozu v čínském Chengdu. Vedle toho má Intel v Číně využít "novou pokročilou zkušební technologii". Intel přitom svou továrnu v Chengdu postavil za 600 milionů dolarů, takže ve srovnání s tím jde o velkou investici.

Tuto zprávu si můžeme spojit s dříve zveřejněnými informacemi, dle nichž chce Intel zaútočit na výrobce procesorů ARM, a to i tím, že investuje do firem Spreadtrum a RDA Microelectronics, jimž umožní vyrábět Atomy. Pak má navázat i spolupráci s Rockchip a Tsinghua Unigroup, od nichž očekává, že se distancují od procesorů ARM a rovněž začnou vyrábět procesory pod jeho taktovkou. Intel se tedy evidentně rozhodl značně posílit svou přítomnost v Číně.

Vedle toho jste si mohli všimnout, že Intel se rozhodl svou mobilní divizi připojit k PC divizi, neboť dosahovala v posledních kvartálech i miliardových ztrát. Firma tak očividně hodlá ozdravit a nastartovat svůj "mobilní business", aby mohla v příštích letech lépe konkurovat výrobcům čipů ARM. Těmto investicím přeje i čínská vláda, která na podporu produkce počítačových čipů vyhradila 5 miliard dolarů.

Zdroj: Hexus.net