www.svethardware.cz
>
>
>

Intel koupí Rivet Networks, výrobce síťových řešení Killer

Intel koupí Rivet Networks, výrobce síťových řešení Killer
, , aktualita
Společnost Rivet Networks známe z PC hardwaru velice dobře a máme ji spojenou s produktovou řadou Killer. Nyní se dozvídáme, že na tuto firmu dostal zálusk samotný Intel, který tak rozjel její akvizici. 
K oblíbeným
reklama
Intel se společností Rivet Networks v poslední době úzce spolupracoval, a to na společné strategii ohledně vývoje nejnovějších gigabitových kontrolerů pro Ethernet, dále pro standard Wi-Fi 6 a také moduly CNVi CRF pro notebooky. My známe Rivet Networks především díky její řadě ethernetových a Wi-Fi řešení Killer.
 
Pokud mohu mluvit sám za sebe, nikdy to nevypadalo, že ta by v zákaznících vyvolávala velké nadšení, jako spíše lhostejnost. Šlo by to přiřadit k tomu, jak dnes už opravdu jen velice málo lidí řeší to, jakým zvukovým řešením je jeho PC vybaveno. Prostě se spokojí s integrovanou zvukovkou a nezajímá je, co ta je vůbec zač. Řada Killer se sice vždy snažila slibovat rychlejší síťovou komunikaci optimalizovanou pro hry, za čímž se ale stejně skrývá spíše nastavení QoS (Quality of Service - prioritizace packetů v síťovém provozu) a lze si představit, že něco takového je zcela mimo radarový prostor běžného zákazníka. 
 
 
Nicméně síťová řešení Killer bývala velice často využívaná na značkových základních deskách, což dnes už možná neplatí a právě i to mohlo stát za právě probíhající akvizicí Rivet Networks ze strany Intelu. 
 
Ještě dříve jsme pak mohli znát Rivet Networks jako Bigfoot Networks, která právě už v roce 2006 přinesla na trh první Killer NIC. Poté se v roce 2011 dostala pod křídla Qualcommu, s nímž však původní zakládající členové nebyli spokojeni, a tak odešli a vytvořili právě Rivet Networks s cílem oživit značku Killer. Začali spolupracovat i se společnostmi Intel a Realtek, což právě umožnilo rozšíření kontrolerů Killer mezi produkty různých firem jako Dell, MSI, GIGABYTE, ASRock a jiných. 
 
Nyní ale budou pracovníci Rivet Networks integrováni do subdivize Intel Wireless Solutions Group v rámci Client Computing Group. Z hlediska vyvíjeného hardwaru pak nelze čekat velké změny, ostatně už kontrolery Killer AX201 a Killer AX1650 jsou založeny na křemíku od Intelu, takže je spíše otázka, co dalšího tým z Rivet Networks v Intelu vymyslí. 
 
Dle serveru Anandtech se o akvizici jedná už od konce minulého roku, ale dosud není vyjasněna finanční a také personální stránka dohody, snad jen to, že CEO Rivet Networks, Mike Cubbage, získá v Intelu pozici Senior Director of Connectivity Innovations. Uvidíme tak, zda do budoucna vůbec přežije samotná značka Killer.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře