www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel má prý zálusk na Broadcom, pokud ten ovšem dokáže koupit Qualcomm

Intel má prý zálusk na Broadcom, pokud ten ovšem dokáže koupit Qualcomm
, , aktualita
Téměř nepřátelské převzetí firmy Qualcomm společností Broadcomm se zatím odkládá. Máme tu ale téma jiné, a sice zprávy o tom, že Intel by v případě úspěšné akvizice Qualcommu chtěl jako ještě větší ryba spolknout samotný Broadcom. 
reklama
Naposledy jsme se podívali na to, jak komise CFIUS vidí možnost akvizice firmy Qualcomm, na kterou si dělá zálusk Broadcom. Dozvěděli jsme se, že předběžné informace zrovna nemluví v prospěch toho, že by tato akvizice měla být povolena, ale to se ještě uvidí, jak nakonec CFIUS rozhodne. 
 
Qualcomm se tak námluvám Broadcomu zatím brání všemi možnými prostředky, neboť měl přímo požádat komusu CFIUS, aby se do věci vložila a ta ještě včas nařídila pozdržet setkání akcionářů Qualcommu, které chtěl Broadcom využít pro dosazení vlastních lidí do představenstva firmy a provést manévr nepřátelského převzetí společnosti. Noví lidé v představenstvu by totiž pak odsouhlasili prodej firmy, který by tak byl posvěcen samotnými akcionáři. 
 
 
Nyní je tak pravděpodobné, že akvizice bude komisí CFIUS zaříznuta přímo v zárodku, ale pokud nebude a Broadcom úspěšně zaútočí, chce se prý do této věci vložit samotný Intel a schramstnout Broadcom i s Qualcommem v jeho břiše.  
 
Je to jedna z možností, kterou Intel dle Wall Street Journal (via CNBC) zvažuje. Nyní ale Intel pochopitelně odmítá tyto spekulace komentovat. Jeho mluvčí řekla pouze to, že Intel v posledních 30 měsících provedl důležité akvizice včetně firem Mobileye a Altera a nyní se zaměřuje na to, aby dokázal integrovat tyto firmy do svého byznysu. 
 
Zájem Intelu o Broadcom, pokud vůbec existuje, je tak podmíněn nyní spíše málo pravděpodobnou akvizicí Qualcommu. Obavy z tohoto spojení již vyjádřily společnosti Microsoft a Google a už dříve jsme také zmínili ten fakt, že Broadcom bývá v případě nově akvizovaných společností zaměřen spíše na to, aby srazil náklady a zvýšil okamžitý výdělek, než aby myslel dále do budoucnosti a investoval do výzkumu a vývoje. A právě do toho investuje Qualcomm velké peníze, díky čemuž je pro USA důležitou technologickou společností. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Včera, aktualita, Jan Vítek