www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel má prý zálusk na Broadcom, pokud ten ovšem dokáže koupit Qualcomm

Intel má prý zálusk na Broadcom, pokud ten ovšem dokáže koupit Qualcomm
, , aktualita
Téměř nepřátelské převzetí firmy Qualcomm společností Broadcomm se zatím odkládá. Máme tu ale téma jiné, a sice zprávy o tom, že Intel by v případě úspěšné akvizice Qualcommu chtěl jako ještě větší ryba spolknout samotný Broadcom. 
reklama
Naposledy jsme se podívali na to, jak komise CFIUS vidí možnost akvizice firmy Qualcomm, na kterou si dělá zálusk Broadcom. Dozvěděli jsme se, že předběžné informace zrovna nemluví v prospěch toho, že by tato akvizice měla být povolena, ale to se ještě uvidí, jak nakonec CFIUS rozhodne. 
 
Qualcomm se tak námluvám Broadcomu zatím brání všemi možnými prostředky, neboť měl přímo požádat komusu CFIUS, aby se do věci vložila a ta ještě včas nařídila pozdržet setkání akcionářů Qualcommu, které chtěl Broadcom využít pro dosazení vlastních lidí do představenstva firmy a provést manévr nepřátelského převzetí společnosti. Noví lidé v představenstvu by totiž pak odsouhlasili prodej firmy, který by tak byl posvěcen samotnými akcionáři. 
 
 
Nyní je tak pravděpodobné, že akvizice bude komisí CFIUS zaříznuta přímo v zárodku, ale pokud nebude a Broadcom úspěšně zaútočí, chce se prý do této věci vložit samotný Intel a schramstnout Broadcom i s Qualcommem v jeho břiše.  
 
Je to jedna z možností, kterou Intel dle Wall Street Journal (via CNBC) zvažuje. Nyní ale Intel pochopitelně odmítá tyto spekulace komentovat. Jeho mluvčí řekla pouze to, že Intel v posledních 30 měsících provedl důležité akvizice včetně firem Mobileye a Altera a nyní se zaměřuje na to, aby dokázal integrovat tyto firmy do svého byznysu. 
 
Zájem Intelu o Broadcom, pokud vůbec existuje, je tak podmíněn nyní spíše málo pravděpodobnou akvizicí Qualcommu. Obavy z tohoto spojení již vyjádřily společnosti Microsoft a Google a už dříve jsme také zmínili ten fakt, že Broadcom bývá v případě nově akvizovaných společností zaměřen spíše na to, aby srazil náklady a zvýšil okamžitý výdělek, než aby myslel dále do budoucnosti a investoval do výzkumu a vývoje. A právě do toho investuje Qualcomm velké peníze, díky čemuž je pro USA důležitou technologickou společností. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala