www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel má prý zálusk na Broadcom, pokud ten ovšem dokáže koupit Qualcomm

Intel má prý zálusk na Broadcom, pokud ten ovšem dokáže koupit Qualcomm
, , aktualita
Téměř nepřátelské převzetí firmy Qualcomm společností Broadcomm se zatím odkládá. Máme tu ale téma jiné, a sice zprávy o tom, že Intel by v případě úspěšné akvizice Qualcommu chtěl jako ještě větší ryba spolknout samotný Broadcom. 
reklama
Naposledy jsme se podívali na to, jak komise CFIUS vidí možnost akvizice firmy Qualcomm, na kterou si dělá zálusk Broadcom. Dozvěděli jsme se, že předběžné informace zrovna nemluví v prospěch toho, že by tato akvizice měla být povolena, ale to se ještě uvidí, jak nakonec CFIUS rozhodne. 
 
Qualcomm se tak námluvám Broadcomu zatím brání všemi možnými prostředky, neboť měl přímo požádat komusu CFIUS, aby se do věci vložila a ta ještě včas nařídila pozdržet setkání akcionářů Qualcommu, které chtěl Broadcom využít pro dosazení vlastních lidí do představenstva firmy a provést manévr nepřátelského převzetí společnosti. Noví lidé v představenstvu by totiž pak odsouhlasili prodej firmy, který by tak byl posvěcen samotnými akcionáři. 
 
 
Nyní je tak pravděpodobné, že akvizice bude komisí CFIUS zaříznuta přímo v zárodku, ale pokud nebude a Broadcom úspěšně zaútočí, chce se prý do této věci vložit samotný Intel a schramstnout Broadcom i s Qualcommem v jeho břiše.  
 
Je to jedna z možností, kterou Intel dle Wall Street Journal (via CNBC) zvažuje. Nyní ale Intel pochopitelně odmítá tyto spekulace komentovat. Jeho mluvčí řekla pouze to, že Intel v posledních 30 měsících provedl důležité akvizice včetně firem Mobileye a Altera a nyní se zaměřuje na to, aby dokázal integrovat tyto firmy do svého byznysu. 
 
Zájem Intelu o Broadcom, pokud vůbec existuje, je tak podmíněn nyní spíše málo pravděpodobnou akvizicí Qualcommu. Obavy z tohoto spojení již vyjádřily společnosti Microsoft a Google a už dříve jsme také zmínili ten fakt, že Broadcom bývá v případě nově akvizovaných společností zaměřen spíše na to, aby srazil náklady a zvýšil okamžitý výdělek, než aby myslel dále do budoucnosti a investoval do výzkumu a vývoje. A právě do toho investuje Qualcomm velké peníze, díky čemuž je pro USA důležitou technologickou společností. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports Video: Fotbaloví fanoušci protestovali proti eSports
Nedělní zápas švýcarské fotbalové ligy musel být přerušen kvůli tenisovým míčkům a gamepadům, které na hřiště házeli nespokojení fanoušci. Důvodem jsou plány, že by každý prvoligový klub musel mít i vlastní eSports tým.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře