www.svethardware.cz
>
>
>

Intel má zase rekord, a to 16,4 mld. USD tržeb

Intel má zase rekord, a to 16,4 mld. USD tržeb
, , aktualita
Intel se právě pochlubil svými výdělky za poslední kvartál roku 2016, a tedy i za celkový tento rok. Firma opět zaznamenala rekordní tržby, které v posledním kvartálu činily 16,4 miliardy dolarů a rekordní byl i celý rok 2016.
K oblíbeným
reklama
Brian Krzanich tyto výsledky komentoval slovy, že poslední kvartál roku 2016 byl výborným zakončením rekordního a transformativního roku pro celou firmu. Ta v uplynulém roce podnikla důležité kroky na nové cestě s novou strategií a zaměřením. Dále zmínil jako obvykle nové důležité produkty a mezi nimi zvlášť uvedl novinky, které přinesla integrace firmy Altera. My můžeme jen dodat, že mezi ně patří především Stratix 10, čili nový FPGA s ARM a HBM2.

Jak si tedy Intel vedl v porovnání s rokem 2015? Tržby šly nahoru o 7 procent, hrubé rozpětí kleslo o 1,7 %, zvýšily se výdaje na výzkum a vývoj i daňová sazba, takže operační zisk je naopak o 8 procent nižší a čistý zisk dokonce o 10 procent nižší.

Co se týče jednotlivých divizí, pak CCG (Client Computing Group) si dokonce celkově mírně polepšila na 32,908 miliard za celý rok 2016, přičemž vyšší růst vykázala serverová divize (Data Center Group) a divize Internetu věcí také rostla. Jen Non-Volatile Memory Solutions Group zaznamenala nižší tržby, ale tady si musíme teprve počkat na to, co udělají nové paměti 3D XPoint, které by už co nevidět měly vstoupit na trh jako produkty značky Optane. Pak se objevila také zbrusu nová divize Programmable Solutions Group, která dle svého názvu bude zahrnovat právě Alteru a ihned přispěla celkovými 1,67 miliardami dolarů.
Pro celý tento rok Intel předpokládá podobné tržby jako za předchozí, ale operační zisk kolem 15,7 miliard (GAAP) či 17,1 miliard (non-GAAP).

Zdroj: TZ Intel (pdf)
reklama
Nejnovější články
Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje Apple nedoporučuje zakrývat webkameru MacBooku. Kvůli poškození displeje
Na oficiálních stránkách podpory se objevilo doporučení, ve kterém Apple uživatelům radí nepoužívat kryty pro kameru na svých MacBoocích. Místo toho doporučuje spoléhat na diodu indikující aktivní kameru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor
Méně známý výrobce si dal za cíl vyřešit věčný problém řady hráčů. Uvnitř počítačové myši Mindshunter Zephyr se totiž nachází malý ventilátor, který by měl ochlazovat povrch dlaně a zabraňovat pocení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář