www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje
, , aktualita
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být...reklama
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být obzvláště vhodné pro nejrůznější reportéry, kteří často cestují po světě a další tvrdě pracující. Současná verze, která ještě nedosahuje požadovaných rozměrů MID, je založena na platformě McCaslin, která byla vypuštěna na letošním IDF. Používá procesory Intel A100 či A110 a čipovou sadu 945GU s jižním můstkem ICH7U. Pro tuto platformu již bylo vytvořeno mnoho modelů.Jejím nástupcem bude Menlow, podstatně menší a úspornější než McCaslin při současném zvýšení výkonu, přesto však nebude dosahovat rozměrů desky VIA Mini-ITX. Používat bude CPU Silverstone, 45nm čip o velikosti srovnatelné s 20 Euro centy a pracující na frekvenci 1 GHz. Na desce budou integrovány antény pro Bluetooth, Wi-Fi, 3G/HSDPA a WiMAX a jako bonus také GPS. Výdrž baterie bude prý asi 4 – 5 hodin. Již byly vytvořeny první prototypy, např. od společnosti Elektrobit, která má ukázku EB MMID na displeji; společnosti trvalo pouhých sedm týdnů prototyp vyrobit. Provozovány budou MID pod systémy MS Win XP a Vista či pod Linuxem (Intel současně jedná s Redflagem a Ubuntu). Displeje současné generace zobrazují pouze 800 x 480 bodů, generace příští má zvládnout již 1024 x 600 bodů, ovšem stále více významných organizací stránky optimalizuje pro rozlišení 1280 x 1024. Intel se je údajně pokusí přesvědčit, aby své stránky vytvořily i v rozlišení speciálně pro tato zařízení. V oblasti miniaturních PC se tak pomalu začíná rozhořívat boj, který může nakonec vyhrát zákazník.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
Google přestane prohledávat poštu v Gmailu pro cílení reklam Google přestane prohledávat poštu v Gmailu pro cílení reklam
Gmail je nejpopulárnější e-mailový systém na světě. Jeho bezplatná verze však používala skenování e-mailů uživatelů pro lepší cílení reklam. Tomu už ale bude v budoucnu konec, dojde k většímu sjednocení pravidel s placeným e-mailem v rámci G Suite. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  4 komentáře
YouTube má už 1,5 miliardy přihlášených uživatelů denně YouTube má už 1,5 miliardy přihlášených uživatelů denně
Server YouTube roste a nyní má už 1,5 miliardy přihlášených uživatelů denně. Chystá se také rozšíření služby YouTube Red o další pořady. V neposlední řadě se pracuje i na podpoře virtuální reality. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
23.6.2017,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
23.6.2017,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
23.6.2017,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář