www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje
, , aktualita
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být...
reklama
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být obzvláště vhodné pro nejrůznější reportéry, kteří často cestují po světě a další tvrdě pracující. Současná verze, která ještě nedosahuje požadovaných rozměrů MID, je založena na platformě McCaslin, která byla vypuštěna na letošním IDF. Používá procesory Intel A100 či A110 a čipovou sadu 945GU s jižním můstkem ICH7U. Pro tuto platformu již bylo vytvořeno mnoho modelů.Jejím nástupcem bude Menlow, podstatně menší a úspornější než McCaslin při současném zvýšení výkonu, přesto však nebude dosahovat rozměrů desky VIA Mini-ITX. Používat bude CPU Silverstone, 45nm čip o velikosti srovnatelné s 20 Euro centy a pracující na frekvenci 1 GHz. Na desce budou integrovány antény pro Bluetooth, Wi-Fi, 3G/HSDPA a WiMAX a jako bonus také GPS. Výdrž baterie bude prý asi 4 – 5 hodin. Již byly vytvořeny první prototypy, např. od společnosti Elektrobit, která má ukázku EB MMID na displeji; společnosti trvalo pouhých sedm týdnů prototyp vyrobit. Provozovány budou MID pod systémy MS Win XP a Vista či pod Linuxem (Intel současně jedná s Redflagem a Ubuntu). Displeje současné generace zobrazují pouze 800 x 480 bodů, generace příští má zvládnout již 1024 x 600 bodů, ovšem stále více významných organizací stránky optimalizuje pro rozlišení 1280 x 1024. Intel se je údajně pokusí přesvědčit, aby své stránky vytvořily i v rozlišení speciálně pro tato zařízení. V oblasti miniaturních PC se tak pomalu začíná rozhořívat boj, který může nakonec vyhrát zákazník.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
Gigabyte pracuje na deskách pro 28jádrový Intel a připomíná takt 5 GHz Gigabyte pracuje na deskách pro 28jádrový Intel a připomíná takt 5 GHz
Pozoruhodnou tiskovou zprávu si připravila společnost Gigabyte. Ta mluví o spojenectví s Intelem za účelem taktování procesorů XCC. Jde o modely s nejvyšším počtem jader, jaké Intel nabízí a Gigabyte přitom mluví o taktech i přes 5 GHz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cooler Master uvádí C700P Carbon: speciál s uhlíkovým vláknem Cooler Master uvádí C700P Carbon: speciál s uhlíkovým vláknem
Cooler Master si ve spolupráci s Mark's Fabrications připravil speciální verzi skříně C700P, která využívá uhlíková vlákna na nejviditelnějších místech. Jde ovšem o opravdovou tkaninu z uhlíkových vláken, ne o napodobeninu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Qualcomm má první čipset pro Wi-Fi 802.11ay v 60GHz pásmu Qualcomm má první čipset pro Wi-Fi 802.11ay v 60GHz pásmu
Vyznat se mezi jednotlivými verzemi rozhraní 802.11 už není jednoduché. Po příchodu verze ac se s nimi roztrhl pytel a nyní tu máme už první čipsety pro 802.11ay. Ty přináší společnost Qualcomm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oprava, NVIDIA nechystá GeForce RTX 2070 Ti Oprava, NVIDIA nechystá GeForce RTX 2070 Ti
Gigabyte ve své pozvánce prozradil, že se na trh dostane také grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti. My jsme tak řešili, na jakém čipu bude tato karta založena a co vůbec může nabídnout. Nicméně jsme to řešili marně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Singleplayer v Battlefieldu V, jaký bude? Singleplayer v Battlefieldu V, jaký bude?
Série Battlefield je dobře známá svým zaměřením na multiplayer, a tak v ní mohou působit kampaně pro jednoho hráče možná až nepatřičně. Ovšem Battlefield V je nabídne, a to snad ve snaze dokázat, že singleplayer neumírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek