www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje
, , aktualita
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být...reklama
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být obzvláště vhodné pro nejrůznější reportéry, kteří často cestují po světě a další tvrdě pracující. Současná verze, která ještě nedosahuje požadovaných rozměrů MID, je založena na platformě McCaslin, která byla vypuštěna na letošním IDF. Používá procesory Intel A100 či A110 a čipovou sadu 945GU s jižním můstkem ICH7U. Pro tuto platformu již bylo vytvořeno mnoho modelů.Jejím nástupcem bude Menlow, podstatně menší a úspornější než McCaslin při současném zvýšení výkonu, přesto však nebude dosahovat rozměrů desky VIA Mini-ITX. Používat bude CPU Silverstone, 45nm čip o velikosti srovnatelné s 20 Euro centy a pracující na frekvenci 1 GHz. Na desce budou integrovány antény pro Bluetooth, Wi-Fi, 3G/HSDPA a WiMAX a jako bonus také GPS. Výdrž baterie bude prý asi 4 – 5 hodin. Již byly vytvořeny první prototypy, např. od společnosti Elektrobit, která má ukázku EB MMID na displeji; společnosti trvalo pouhých sedm týdnů prototyp vyrobit. Provozovány budou MID pod systémy MS Win XP a Vista či pod Linuxem (Intel současně jedná s Redflagem a Ubuntu). Displeje současné generace zobrazují pouze 800 x 480 bodů, generace příští má zvládnout již 1024 x 600 bodů, ovšem stále více významných organizací stránky optimalizuje pro rozlišení 1280 x 1024. Intel se je údajně pokusí přesvědčit, aby své stránky vytvořily i v rozlišení speciálně pro tato zařízení. V oblasti miniaturních PC se tak pomalu začíná rozhořívat boj, který může nakonec vyhrát zákazník.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
Norsko jako první na světě ruší FM rádio Norsko jako první na světě ruší FM rádio
Norsko je v mnoha oblastech průlomovou zemí. Vede např. v počtu elektromobilů nebo je zajímavé skladbou elektráren, nyní překvapuje tím, že se stává první zemí na světě, která zrušila FM vysílání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu Bitcoinový milionář rozdá přes 90 milionů USD na charitu
Na bitcoinu se dá hodně ztratit, ale i hodně zbohatnout. To se některým skutečně povedlo, a to do takové výše, že by peníze nikdy neuměli utratit. Proto jeden z bitcoinových milionářů založil fond, který rozdá přes 90 milionů dolarů v bitcoinech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel Microsoft zvažuje Python jako skriptovací jazyk pro Excel
Aplikace Microsoft Office a zejména tabulkový procesor Excel se možná v budoucnu dočká dalšího skriptovacího jazyka. Vedle dnes používaného Visual Basicu by se zde mohl objevit i dnes velmi oblíbený Python.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
15.12.2017, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
15.12.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář