www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje

Intel Mobile Internet Device - varianta UMPC se představuje
, , aktualita
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být...
reklama
Intel se nedávno rozpovídal na téma nové platformy s velikostí někde mezi UMPC a Smartphony. Nazval ji MID (Mobile Internet Device). Jejím hlavním účelem je mít kapesní zařízení schopné být připojeno k Internetu odkudkoliv, což může být obzvláště vhodné pro nejrůznější reportéry, kteří často cestují po světě a další tvrdě pracující. Současná verze, která ještě nedosahuje požadovaných rozměrů MID, je založena na platformě McCaslin, která byla vypuštěna na letošním IDF. Používá procesory Intel A100 či A110 a čipovou sadu 945GU s jižním můstkem ICH7U. Pro tuto platformu již bylo vytvořeno mnoho modelů.Jejím nástupcem bude Menlow, podstatně menší a úspornější než McCaslin při současném zvýšení výkonu, přesto však nebude dosahovat rozměrů desky VIA Mini-ITX. Používat bude CPU Silverstone, 45nm čip o velikosti srovnatelné s 20 Euro centy a pracující na frekvenci 1 GHz. Na desce budou integrovány antény pro Bluetooth, Wi-Fi, 3G/HSDPA a WiMAX a jako bonus také GPS. Výdrž baterie bude prý asi 4 – 5 hodin. Již byly vytvořeny první prototypy, např. od společnosti Elektrobit, která má ukázku EB MMID na displeji; společnosti trvalo pouhých sedm týdnů prototyp vyrobit. Provozovány budou MID pod systémy MS Win XP a Vista či pod Linuxem (Intel současně jedná s Redflagem a Ubuntu). Displeje současné generace zobrazují pouze 800 x 480 bodů, generace příští má zvládnout již 1024 x 600 bodů, ovšem stále více významných organizací stránky optimalizuje pro rozlišení 1280 x 1024. Intel se je údajně pokusí přesvědčit, aby své stránky vytvořily i v rozlišení speciálně pro tato zařízení. V oblasti miniaturních PC se tak pomalu začíná rozhořívat boj, který může nakonec vyhrát zákazník.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář