www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel na srpen chystá CPU Skylake-X a Kaby Lake-X pro nadšence

Intel na srpen chystá CPU Skylake-X a Kaby Lake-X pro nadšence
, , aktualita
Vypadá to, že procesory AMD Ryzen zůstanou na trhu jen několik měsíců bez odezvy ze strany mocného Intelu. Ten si má na letošní srpen chystat nové procesory Skylake-X a Kaby Lake-X pro nadšence, a to rovnou s celou novou platformou X299.
K oblíbeným
reklama
Skylake-X a Kaby Lake-X, o nichž se ví již několik měsíců, mají být hi-end desktopové procesory, a zde tak zdánlivě není řeč o HEDT procesorech, jako je třeba Core i7-6950X, neboť ty patří do rodiny E (tento konkrétně do Broadwell-E). Nicméně má jít o jejich pokračovatele, které se pouze již nebudou označovat písmenem E, ale X. Pak se ale můžeme také ptát, jaký bude rozdíl mezi řadami Skylake-X a Kaby Lake-X, pokud mají přijít obě zároveň.

Nejnovější informace mluví o tom, že obě řady budou spadat mezi Core i7-7000, čili aktuální generaci obsahující oběcně procesory Kaby Lake. Představit se mají v Kolíně na akci Gamescom 2017 a zpočátku půjde alespoň o čtyři modely pro platformu X299. Očekává se, že všechny budou 14nm a Kaby Lake-X budou vyráběny vylepšeným procesem, což jim umožní nabídnout vyšší takty, ale celkově nemusí být výkonnější a asi ani nebudou.

Co se týče nabídek jader, pak Skylake-X mají totiž zahrnovat 10, 8 a 6jádrový model, zatímco Kaby Lake-X bude zpočátku jen jeden, a to čtyřjádrový. Všechny Skylake-X budou mít TDP 140 W, a zcela jasně tak naváží na současnou generaci Broadwell-E. Zato Kaby Lake-X bude mít TDP 112 W a my se můžeme ptát, v čem se tak bude lišit od současného Core i7-7700K. Lze očekávat, že bude mít vyšší takty a také bude postrádat pro mnoho lidí stejně nevyužitelné grafické jádro.

Další výhody budou plynout z podpory čipsetu Intel X299 "Basin Falls", respektive celé platformy, do čehož spadá třeba vyšší kanálů pro RAM, ovšem přímá podpora rozhraní USB 3.1 Gen 2 tu asi ještě nebude. Využije se zde socket LGA 2066, čtyřkanálový přístup k DDR4-2677, ovšem pro Kaby Lake-X má platit pouze dvoukanálový, takže tento procesor bude znamenat jakýsi předěl mezi Kaby Lake a HEDT čipy Skylake-X. Dále tu je až deset USB 3.0, osm USB 2.0, neuvedený počat SATA 6Gbps a LAN rodiny Jacksonville. Můžeme očekávat, že již na Computexu bude ukázána řada desek s X299.

V příštím roce už mají nastoupit Coffee Lake, díky nimž budou Skylake-X někdy později nahrazeny procesory Coffee Lake-X. A co očekávané 10nm Cannonlake? Ty mohou stále dorazit po boku Coffee Lake, nebo ještě před nimi, čili ještě tento rok. Ale že mezi prvními bude nějaký desktopový čip, na to nemůžeme moc sázet.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek22 komentářů