www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel nabídl holandské univerzitě peníze s podmínkou mlčenlivosti

Intel nabídl holandské univerzitě peníze s podmínkou mlčenlivosti
, , aktualita
Holandská univerzita VU Amsterdam má svou vlastní zajímavou verzi toho, jak probíhala spolupráce s Intelem ohledně jedné z nejnověji nalezených bezpečnostních chyb v jeho procesorech. Mluví o odměně podmíněné mlčenlivostí.
K oblíbeným
reklama
Můžeme tak v podstatě mluvit o úplatku, respektive o něm mluví cizí média. Daná odměna byla zabalena ve formě vyplacené částky za nalezení velice závažné chyby. Tato odměna by ale byla udělena i s dvojnásobným bonusem pouze v případě, že by se příjemci zavázali podpisem dohody o mlčenlivosti do té doby, než s věcí vyjde na světlo sám Intel, čili šlo o NDA (Non-Disclosure Agreement). To zástupci VU Amsterdam dle svých slov zdvořile odmítli, přičemž samotní výzkumníci by tím mohli získat 40.000 dolarů jako základní odměnu a dalších 80.000 jako motivační bonus.
 
Zpráva ještě mluví o odměně 100.000 dolarů, kterou měl Intel samotné univerzitě vyplatit za odhalení kritické chyby a ta asi byla dle všeho bez podmínek a univerzita ji přijala. Dalších až 120.000 USD tak mohlo být vyplaceno navíc, anebo bylo něco ztraceno v překladu. 
 
 
VU Amsterdam tak mohl díky tomu tlačit na Intel, aby své chyby označované souhrnně za MDS (Microarchitectural Data Sampling) zveřejnil dříve, než by sám chtěl, a to pod hrozbou, že veřejnost se o nich (či alespoň o RIDL zkoumaném na půdě univerzity) dozví z jiného zdroje. Dle informací univerzity jsme si právě díky tomu o nich mohli přečíst nyní v květnu a kdyby to bylo na Intelu, ten by podle názoru lidí z VU Amsterdam čekal přinejmenším ještě půl roku.
 
Chybu RIDL objevil náhodou 11. září předchozího roku student Stephan van Schaik, když upravoval kód svého programu a svou vlastní chybou se mu v důsledku povedlo získat data jiného programu. Zakrátko vzniklo přes 20 příkladů pro využití daného exploitu, mezi něž patří třeba získání hesla tím, že zadáním špatného hesla donutíme systém k tomu, aby ho srovnal se správným, jehož fragmenty se pak mohou přečíst z paměti procesoru. 
 
 
Univerzita pak na vlastní náklady získala všemožné procesory, které pak testovala včetně jednoho intelovského z roku 2008, který byl také napadnutelný pomocí RIDL. Poté už o celé věci informovala samotný Intel. 
 
Zdroj: VU Amsterdam 
reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře