www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel nabídl holandské univerzitě peníze s podmínkou mlčenlivosti

Intel nabídl holandské univerzitě peníze s podmínkou mlčenlivosti
, , aktualita
Holandská univerzita VU Amsterdam má svou vlastní zajímavou verzi toho, jak probíhala spolupráce s Intelem ohledně jedné z nejnověji nalezených bezpečnostních chyb v jeho procesorech. Mluví o odměně podmíněné mlčenlivostí.
K oblíbeným
reklama
Můžeme tak v podstatě mluvit o úplatku, respektive o něm mluví cizí média. Daná odměna byla zabalena ve formě vyplacené částky za nalezení velice závažné chyby. Tato odměna by ale byla udělena i s dvojnásobným bonusem pouze v případě, že by se příjemci zavázali podpisem dohody o mlčenlivosti do té doby, než s věcí vyjde na světlo sám Intel, čili šlo o NDA (Non-Disclosure Agreement). To zástupci VU Amsterdam dle svých slov zdvořile odmítli, přičemž samotní výzkumníci by tím mohli získat 40.000 dolarů jako základní odměnu a dalších 80.000 jako motivační bonus.
 
Zpráva ještě mluví o odměně 100.000 dolarů, kterou měl Intel samotné univerzitě vyplatit za odhalení kritické chyby a ta asi byla dle všeho bez podmínek a univerzita ji přijala. Dalších až 120.000 USD tak mohlo být vyplaceno navíc, anebo bylo něco ztraceno v překladu. 
 
 
VU Amsterdam tak mohl díky tomu tlačit na Intel, aby své chyby označované souhrnně za MDS (Microarchitectural Data Sampling) zveřejnil dříve, než by sám chtěl, a to pod hrozbou, že veřejnost se o nich (či alespoň o RIDL zkoumaném na půdě univerzity) dozví z jiného zdroje. Dle informací univerzity jsme si právě díky tomu o nich mohli přečíst nyní v květnu a kdyby to bylo na Intelu, ten by podle názoru lidí z VU Amsterdam čekal přinejmenším ještě půl roku.
 
Chybu RIDL objevil náhodou 11. září předchozího roku student Stephan van Schaik, když upravoval kód svého programu a svou vlastní chybou se mu v důsledku povedlo získat data jiného programu. Zakrátko vzniklo přes 20 příkladů pro využití daného exploitu, mezi něž patří třeba získání hesla tím, že zadáním špatného hesla donutíme systém k tomu, aby ho srovnal se správným, jehož fragmenty se pak mohou přečíst z paměti procesoru. 
 
 
Univerzita pak na vlastní náklady získala všemožné procesory, které pak testovala včetně jednoho intelovského z roku 2008, který byl také napadnutelný pomocí RIDL. Poté už o celé věci informovala samotný Intel. 
 
Zdroj: VU Amsterdam 
reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů