www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel najíždí na 3D NAND čipy od Micronu

Intel najíždí na 3D NAND čipy od Micronu
, , aktualita
Společnosti Intel a Micron jsou na poli SSD dlouhodobí partneři, a tak je jasné, že první 3D NAND Flash čipy Micron využije ve svých SSD právě Intel. My se jako jeho zákazníci můžeme těšit na vyšší kapacity i výkon.
K oblíbeným
reklama
Intel by měl představit na trhu svá nová SSD využívající 3D NAND paměti Micron již někdy na jaře a je jedině dobře, že Samsung, který byl dosud se svými 3D NAND paměťmi napřed, získá další konkurenci. Od nových SSD firmy Intel tak můžeme očekávat vyšší výkon i kapacity a slibována je také vyšší energetická efektivita.

Intel v této době nabízí SSD pro běžné spotřebitele, jež dosahují maximální kapacity 4 TB. S novými paměťmi od Micronu bude moci nabídnout 2,5" SSD s kapacitami nad 10 TB a pokud se použijí na běžném Flash disku, ten by mohl mít kapacitu až 3,5 TB. Co se týče výkonu, očekává se především výrazně rychlejší čtení a zápis na úrovni malých souborů (4K) a také celkově rychlejší operace při náhodném čtení a zápisu. O nižší spotřebu se zase postará nový režim spánku, který neaktivní paměťové čipy dokáže zcela vypnout, přičemž jde čistě o jednotlivé čipy, ne o celé pouzdro.

Micron přitom používá odlišnou architekturu než konkurenční Samsung a Toshiba. Udává, že jeho buňky s označením Floating Gate Cells jsou lepší s ohledem na výkon, kvalitu a spolehlivost. Navíc mají tyto paměti umožnit výrobu dosud největšího spotřebitelského SSD, ovšem pak je tu ještě jedna otázka, a to cena za gigabajt.

Z letáku se můžeme přesvědčit o tom, že Micron si chystá jednak 3D NAND paměti s MLC a také s TLC buňkami. A pokud mají MLC verze dosáhnout kapacity 32 GB, je logické, že u TLC to bude až 48 GB.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře