www.svethardware.cz
>
>
>

Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy

Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
, , aktualita
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme se dozvěděli, že do Intelu se vrací procesorový architekt Glenn Hinton, který už byl přitom několik let na odpočinku a své rozhodnutí komentoval tak, že bylo ovlivněno především osobou Patricka Gelsingera. A nebude sám, neboť do Intelu se vrací jeden z veteránů, který ve firmě pracoval celkem 33 let a odešel z ní v roce 2014. 
 
 
Sunil Shenoy nastupuje do Intelu na pozici Senior Vice President / General Manager v Design Engineering Group, čímž se plní Gelsingerova nedávná slova, že brzy si přečteme o dalších klíčových pracovnících, kteří se začnou vracet do své firmy. 
 
Shenoy přitom nastoupí ještě před tím, než Bob Swan předá velení Gelsingerovi, takže jeho návrat zatím komentoval právě Swan s tím, že Intel znovu získává zkušenou vedoucí inženýrskou osobnost, která má hluboké zkušenosti s vývojem mikroprocesorů, SoC a obecně s výzkumem a vývojem. Sunil Shenoy se přitom vrací ze SiFive, kde pracoval na stejné pozici, jakou nyní dostane, a to na RISC-V. Dalo by se tak říci, že z Intelu v podstatě tak úplně neodešel, neboť SiFive patří do portfolia Intel Capital. 
 
Vedle Sunila Shenoye a Glenna Hintona ale Gelsinger přilákal ještě jednoho klíčového pracovníka. Guido Appenzeller přijde z VMWare jako nový šéftechnolog divize Data Platforms Group. Je tak zřejmé, že si jej vybral přímo Gelsinger, pod nímž Appenzeller ve VMWare dosud pracoval. 
 
Tyto zprávy vyvolávají reakce u partnerů Intelu. Dominic Daninger z firmy Nor-Tech k tomu podotýká, že jde o zřejmou známku obratu, co se týče odlivu mozků z Intelu. Návrat Gelsingera dle Daningera přináší optimismus a vyvolává důvěru v lidech, kteří se už málem chystali také odejít.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval
Prototyp Starship SN10 konečně zvládl to, co se jeho předchůdcům nepovedlo. Dokázal přistát ve vzpřímené poloze, ovšem přistání to bylo přesto poněkud tvrdé a s plameny na jedné straně lodi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0? AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0?
Společnost AMD je zřetelně pozadu oproti NVIDII, pokud jde o využití ray tracingu a AI upscalingu, což je v dnešní době v podstatě nerozlučná dvojka. Příslušný hardware je sice tu, ale čeká se na jeho využití. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity
Pochopitelně nejde přímo o ten samý procesor, jaký byl skutečně montován do původních počítačů iMac G3, ikonických All-in-One modelů s CRT obrazovkou z přelomu tisíciletí. Jde o RAD750. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu
Nucená odstávka továren pro výrobu čipů v Texasu mohla jen těžko přijít v horší dobu. Svůj provoz musela zastavit i továrna Samsungu v Austinu, s jejímž opětovným rozjetím má firma ale problémy. A to nevěští nic dobrého. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala