www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel NUC: 10nm Tiger Lake s grafikou Xe od poloviny roku

Intel NUC: 10nm Tiger Lake s grafikou Xe od poloviny roku
, , aktualita
Server Fanlesstech přinesl roadmapu Intelu týkající se počítačů Next Unit of Computing, čili NUC. Můžeme se podívat na to, co si pro nás Intel chystá v tomto a příštím roce, přičemž nepůjde pouze o veskrze slabá PC.
K oblíbeným
reklama
Intel si dle všeho chystá malá, ale výkonná NUC PC, která budou obohacena o grafiku generace Xe, i když třeba jen v integrované podobě. Ostatně Intel už dávno začal nabízet i NUC řad Extreme a Performance a hodlá je dále rozvíjet. 
 
 
Intel sám nedávno představil svá NUC Ghost Canyon, která jako první využívají NUC Compute Element, čili systém na kartě. Procesor se všemi hlavními součástmi je tak na tlusté kartě připomínající robustní grafiku a samotné PC je v podstatě jen holá schránka se zdrojem a víceméně hloupou deskou, která má za úkol propojit Compute Element s případnou samostatnou grafickou či jinou kartou. Výsledný NUC 9 Extreme Kit pak dnes nabídne až 45W Core i9 série H ve skříni o objemu 5 litrů s možností využít až 230 mm dlouhou grafickou kartu pro dva sloty. Intel slibuje možnost jednoduchého upgradu právě formou výměny hlavního Compute Elementu. 
 
 
A jak je vidět, Ghost Canyon jsou aktuální od začátku tohoto roku a počítá se s nimi až do hloubi toho následujícího. Ovšem zhruba v polovině tohoto roku mají být Hades Canyon a Bean Canyon nahrazeny řadami Phantom Canyon a Panther Canyon, takže o co půjde?  
 
 
Phantom Canyon, čili NUC 11 Extreme, počítá s 11. generací Core i7 a i5, čili Tiger Lake-U s iGPU Xe. Jde pochopitelně již o 10nm procesory, které budou primárně určeny do mobilních počítačů a počítá se zde s možností využít samostatnou grafiku se 6 či 8 GB vlastní paměti. Hades Canyon přitom nabízí výrazně odlišný systém založený na 100W Kaby Lake-G, čili CPU Intel kombinovaných s grafikou Vega od AMD a paměťmi HBM, zatímco Tiger Lake-U budou maximálně 28W procesory. 
 
Dále mají Phantom Canyon nabídnout až 64 GB DDR4-3200 (2 kanály), M.2 22110 i 2280, podporu Optane, Thunderbolt 3, 2,5GbE, Wireless-AX 201, IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.
 
Panther Canyon budou coby NUC 11 Performance více odpovídat klasickému pojetí tohoto formátu (krabička cca 10 x 10 cm, objem necelý litr). Zapomenout tak můžeme na samostatnou grafiku, ale i tu máme moderní 28W Tiger Lake U (i3, i5, i7) s integrovanou grafikou řady Xe, dále stejné možnosti týkající se hlavní paměti RAM, jednu pozici pro M.2 2280, samozřejmě s PCIe 3.0 x4 a podporu Optane či Thunderbolt 3. Můžeme také mluvit o stejné výbavě s ohledem na síťová rozhraní a dále vypíchneme HDMI 2.1 a Mini DisplayPort 1.4 (až 4 displeje, podpora 8K). 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář