www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel NUC: 10nm Tiger Lake s grafikou Xe od poloviny roku

Intel NUC: 10nm Tiger Lake s grafikou Xe od poloviny roku
, , aktualita
Server Fanlesstech přinesl roadmapu Intelu týkající se počítačů Next Unit of Computing, čili NUC. Můžeme se podívat na to, co si pro nás Intel chystá v tomto a příštím roce, přičemž nepůjde pouze o veskrze slabá PC.
K oblíbeným
reklama
Intel si dle všeho chystá malá, ale výkonná NUC PC, která budou obohacena o grafiku generace Xe, i když třeba jen v integrované podobě. Ostatně Intel už dávno začal nabízet i NUC řad Extreme a Performance a hodlá je dále rozvíjet. 
 
 
Intel sám nedávno představil svá NUC Ghost Canyon, která jako první využívají NUC Compute Element, čili systém na kartě. Procesor se všemi hlavními součástmi je tak na tlusté kartě připomínající robustní grafiku a samotné PC je v podstatě jen holá schránka se zdrojem a víceméně hloupou deskou, která má za úkol propojit Compute Element s případnou samostatnou grafickou či jinou kartou. Výsledný NUC 9 Extreme Kit pak dnes nabídne až 45W Core i9 série H ve skříni o objemu 5 litrů s možností využít až 230 mm dlouhou grafickou kartu pro dva sloty. Intel slibuje možnost jednoduchého upgradu právě formou výměny hlavního Compute Elementu. 
 
 
A jak je vidět, Ghost Canyon jsou aktuální od začátku tohoto roku a počítá se s nimi až do hloubi toho následujícího. Ovšem zhruba v polovině tohoto roku mají být Hades Canyon a Bean Canyon nahrazeny řadami Phantom Canyon a Panther Canyon, takže o co půjde?  
 
 
Phantom Canyon, čili NUC 11 Extreme, počítá s 11. generací Core i7 a i5, čili Tiger Lake-U s iGPU Xe. Jde pochopitelně již o 10nm procesory, které budou primárně určeny do mobilních počítačů a počítá se zde s možností využít samostatnou grafiku se 6 či 8 GB vlastní paměti. Hades Canyon přitom nabízí výrazně odlišný systém založený na 100W Kaby Lake-G, čili CPU Intel kombinovaných s grafikou Vega od AMD a paměťmi HBM, zatímco Tiger Lake-U budou maximálně 28W procesory. 
 
Dále mají Phantom Canyon nabídnout až 64 GB DDR4-3200 (2 kanály), M.2 22110 i 2280, podporu Optane, Thunderbolt 3, 2,5GbE, Wireless-AX 201, IEEE 802.11ax, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.
 
Panther Canyon budou coby NUC 11 Performance více odpovídat klasickému pojetí tohoto formátu (krabička cca 10 x 10 cm, objem necelý litr). Zapomenout tak můžeme na samostatnou grafiku, ale i tu máme moderní 28W Tiger Lake U (i3, i5, i7) s integrovanou grafikou řady Xe, dále stejné možnosti týkající se hlavní paměti RAM, jednu pozici pro M.2 2280, samozřejmě s PCIe 3.0 x4 a podporu Optane či Thunderbolt 3. Můžeme také mluvit o stejné výbavě s ohledem na síťová rozhraní a dále vypíchneme HDMI 2.1 a Mini DisplayPort 1.4 (až 4 displeje, podpora 8K). 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb
Jak je tomu zvykem u komplexních systémů, jako je Windows 10, vždy se najdou kombinace SW a HW, které spolu moc dobře nefungují. Microsoft proto zveřejnil seznam známých chyb nové aktualizace, o kterých už ví.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection
Epic Games Store nepřekvapil, ale rozhodně ani nezarmoutil, neboť dle očekávání tu máme zdarma Borderlands: The Handsome Collection. Nejde o jeden titul, ale o dvě hry včetně veškerého bonusového obsahu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem
Společnost MSI chce už nyní svým zákazníkům slíbit, že její základní desky s čipovými sadami AMD 400 Series budou podporovat procesory generace Zen 3. Neomezuje se přitom pouze na desky řady MAX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3? Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3?
Ještě do včerejšího dne jsme měli víceméně jasno v tom, co jak se budou vyvíjet další procesorové generace společnosti AMD, ovšem pak přišla informace od Digitimes o 5nm CPU chystaných ještě na tento rok, které však vůbec neodpovídá tato zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře