www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel odstartoval výrobu Xeonů Ice Lake a začíná dodávat Rocket Lake-S

Intel odstartoval výrobu Xeonů Ice Lake a začíná dodávat Rocket Lake-S
, , aktualita
Intel si na první polovinu tohoto roku připravil dvě zásadní procesorové generace, a sice první 10nm serverové Xeony, vedle nichž přijdou na trh také poslední 14nm desktopové procesory. Právě ty mají dorazit nejdříve. 
K oblíbeným
reklama
Intel tak nesdělil nic opravdu překvapivého, i když by se dalo očekávat, že pokud ohlásil vyslání procesorů Rocket Lake-S na trh, pak ty se začnou prodávat dříve než za dva měsíce. Nicméně pod pojmem "shipping" si můžeme představit různé věci, a to třeba zatím jen to, že procesory se pomalu začaly dostávat do distribuce. Aktuálně se tak nejspíše už plní sklady a tvoří zásoby nutné na to, aby se Rocket Lake-S mohly vypustit na trh a to dle všech známek nastane právě až v březnu. 
 
 
Další zpráva se týká procesorů Xeon Scalable generace Ice Lake-SP, které mají nabídnout maximálně 36 jader Sunny Cove. Nejde tak o nejmodernější dostupnou architekturu Intelu, ale přesto půjde o milník pro 10nm proces, neboť Intel konečně dostane na trh i velké 10nm čipy x86, zatímco dosud nabízel pouze mobilní procesory a nejnovější generace navíc nabízí pouze čtyři fyzická jádra a na osmijádrové se stále čeká. Čili i kdyby Ice Lake-SP přeci jen nakonec neměly až 36 jader, přesto půjde o nebývale velké 10nm čipy, ostatně dobře víme, že to stále budou monolity.
 
Poukázat také můžeme na nový test procesorů Core i9-11900K a Core i7-11700K, čili 8C/16T verzí Rocket Lake-S. Právě nový Core i9 měl pracovat na taktu až 5,3 GHz, což má odpovídat maximální hodnotě dané podporou Thermal Velocity Boostu a je znát, že ačkoliv půjde v obou případech o osmijádrové modely, Core i7 bude mít výrazně nižší takty, čili i výkon. V testu totiž dosáhl jen na 4,6 GHz. 
 
Výsledky v Geekbench 5 byly 1892 a 10934 bodů pro Core i9-11900K a 1551 a 8849 bodů pro Core i7-11700K (jedno a více jader). Zde už tak nový Core i9 zcela dorovnává výkon starého desetijádrového Core i9-10900K a jeho jednojádrových 1892 bodů navíc představuje nedostižné skóre, neboť i Ryzen 9 5950X má o cca 200 bodů méně. Vícevláknový výkon procesorů AMD ale samozřejmě ohrožen nebude jednoduše kvůli tomu, že Intel lepší výbavu než 8C/16T v rámci Rocket Lake-S nenabídne, ale pokud jde o srovnání s Ryzenem 7 5800X, Core i9-11900K je o cca 5 procent rychlejší i v celkové zátěži. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala