reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel oficiálně představuje procesory Itanium 9500

9.11.2012, Jan Vítek, aktualita
Intel oficiálně představuje procesory Itanium 9500
O procesorech Intel Itanium vyvíjených pod kódovým označením Poulson jsme již slyšeli před lety. Nyní se zčista jasna objevila tisková zpráva, která je oficiálně uvádí na trh jako sérii Itanium 9500. Tyto procesory mají poskytnout dvojnásobný...
O procesorech Intel Itanium vyvíjených pod kódovým označením Poulson jsme již slyšeli před lety. Nyní se zčista jasna objevila tisková zpráva, která je oficiálně uvádí na trh jako sérii Itanium 9500. Tyto procesory mají poskytnout dvojnásobný výkon, jeho 2,4x větší škálování a o třetinu rychlejší I/O operace, a to v porovnání s předchozí generací.

Krom toho mají být také odolnější vůči chybám a poskytnou nové funkce, což je především Intel Instruction Replay Technology, která má vylepšit detekci a opravu chyb v instrukční pipeline. Nová Itania se skládají z celkem 3,1 miliardy tranzistorů, nabízí dvojnásobný počet jader (celkem osm) a k tomu celkových 54 MB vyrovnávací paměti. Připojit se na ně mohou až 2 TB v nízkonapěťových DIMM modulech. Co se týče taktu, pak ten začíná na 1,73 GHz u 130W modelů a končí na 2,53 GHz u 170W.

Intel také představil model „modulárního vývoje“, který bude použit již u příštích procesorů Itanium "Kittson" a u Xeonů. Tento model se týká strategie společné platformy a 'sdílení designových prvků na úrovni křemíkových částí a kompatibilitou patic". To má zajistit lépe udržitelnou cestu uvádění nových Itanií na trh.

Itania se dále těší z podpory předních firem, mezi něž patří Bull, Hitachi, HP, Inspur a NEC v HW sektoru a Oracle, SAP, SAS, Sybase nebo Temenos dodávající aplikace. Nové procesory Itanium 9500 jsou už dostupné za ceny od 1350 do 4650 USD při odběru 1000 kusů.

Zdroj: TZ Intel
reklama